TEÇ-SEN:"Genel Başkanımız G.Yükselme Sınavlarının Açılması için Personel Genel Müdürüyle Görüşecek!"

Sendikamız Genel Başkanı Ümit DEMİREL, MEB Genel Müdürü Necmettin YALÇIN'dan Görevde Yükselme Sınavları, Şef Eğitim Çalışanlarının Ücret Sorunu, Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği, Görev Tanımı ve Personel İhtiyacı Konularında görüşmek üzere randevu talep etmiştir.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Ümit DEMİREL: "Bilindiği üzere, Sendikamız; Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarının sağlanması, mali ve özlük hak taleplerinin karşılanması v.b gibi tüm sorunların çözümü için mücadele etmektedir.

18 Nisan 2010 tarihinde yapılan "Memurluk" sınavında ilan edilen 5000 kadronun 3.333 adedinin boş kalması ve 2. memurlu sınav tarihinin açıklanmaması, 2010 Ekim ayında yapılması planlanan "Teknik Kadro Sınavı" tarihi ile  "Şube Müdürlüğü sınavlarının tarihlerinin açıklanmaması eğitim çalışanları arasında huzursuzluk yaratmaktadır. Görevde Yükselme Sınav Tarihleri mutlaka açıklanmalı ve huzursuzluk ortamı ortadan kaldırılmalıdır.

Ayrıca, Şef Eğitim çalışanlarının ücret sorunlarından olan Ek Ders Ücret Artışlarından ve Ek-Ödeme-Denge Tazminatlarından kapsam dışı bırakılma durumu derhal düzeltilmesi gerekmektedir. Bu konuda zaten mecliste görüşmelerimiz devam etmektedir. Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği gibi olmazsa olmazlarımızın Ocak 2011 tarihine kadar çözülmemesi durumunda "AÇLIK GREVİ" kararımızı uygulamaya koyacağız." Dedi.

picture

+