TEÇ-SEN : "Referandum Yaklaşırken! Sandık Kurulacak Okullarda Görev Alacak Personele Hatırlatma."

12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak referandumda okullarda görev alacak yardımcı hizmetler sınıfında çalışan eğitim çalışanlarına gündelik ücretinin ödenip, ödenmeyeceği, ödenirse nasıl ödeneceği?  Konusunda sendikamıza soru ve sorunlar iletilmiştir. 

Geçtiğimiz genel seçim ve referandumda karşılaşılan sorunların tekrarlanmaması maksadıyla daha önce sitemizde de yayınlananhaber ve sendikamızca yapılan girişimler sonucunda YÜKSEK SEÇİM KURULUNUN konu ile ilgili sendikamıza gönderdiği görüşü tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Bu sebeple, geçmiş seçim ve referandum dönemlerinde yaşanılan sıkıntıların önümüzdeki referandumda yaşanmaması; yapılması gerekenler ve Yüksek Seçim Kurulunun konu ile ilgili Kararı için Devamını Oku'ya tıklayın.

MUTLAKA OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI GÖREV BELGESİ İSTEYİN !

1- Devletin dili yazı olduğunun unutulmaması gereklidir. Bu sebeple okul müdürlüğünün sözlü olarak görev vermesi mümkün olmamakla birlikte, sendikamıza gelen çoğu şikayetlerde herhangi bir görevlendirme olmadan sözle görevlendirme yapıldığı ve seçim kurullarında görevlendirilen hizmetli personelin isminin olmaması sebebiyle herhangi bir ücret ödenmediği görülmektedir. (konu ile ilgili gerekli duyuru ve yazışmaların sendikamız şube/il/ilçe temsilcilerimiz nezdinde görev alanlarında bulunan tüm eğitim kurumlarına yapılması sağlanacaktır.)

2- Seçimlerde görev alacak personelinin isimlerinin mutlaka İl ve İlçe Seçim Kurullarına bildirilmesi gerekmektedir.

3- Yüksek Seçim Kurulunun sendikamıza vermiş olduğu yazıyı ve Yüksek Seçim Kurulu'nun 2010/471 sayılı Kararını, (kararın diğer hususlar bölümünün 7. maddesi) okul müdürlüğünün yazılı görev belgesini dilekçenize ekleyerek, Okul Müdürlüğünüzden ücretinizi talep edin.  

+