SELVİ: "Kadın Eğitim Çalışanlarının Sorunları Dikkate Alınmalıdır."

 SELVİ: " Doğum Öncesi ve Sonrası 6 Ay Ücretli İzin verilmeli ve 50'den Fazla Çalışanın Olduğu Her Eğitim Kurumunda Personel Çocukları İçin Kreş Açılmalıdır."

Sendikamız Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığından "Kadın Eğitim Çalışanları Hakları" konulu açıklama yapılmıştır.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Selda SELVİ yaptığı basın açıklamasında; "Milli Eğitim Bakanlığınca  Eğitim çalışanlarının çocukları için kurumu bünyesinde çocuklarını bırakabilecekleri ücretsiz veya düşük ücretli bölge kreş, bakımevi, anaokulu ve etüt merkezleri açılmalıdır. Eğitim çalışanları bu konuda sıkıntılar yaşamaktadır. Eğitim Bakanlığı çalışanları olmamıza rağmen kendi kurumumuz bizim çocuklarımız düşünmemektedir.Oysa bir çok bakanlık kendi çalışanlarını ve çocuklarını düşünmüş mağdur olmamaları için kendi personelinin çocuklarına ait kreş ve etüt merkezleri açmış çalışanlarını büyük bir sıkıntıdan kurtarmıştır. Bizlerde eğitim çalışanı olarak çocuklarımız gözümüz arkada kalmadan bırakabileceğimiz kendi çalıştığımız kurum bünyesinde etütler ve kreş merkezi açılmasını istiyoruz. 50'den fazla çalışanın olduğu her eğitim kurumunda personel çocukları için kreş açılmalıdır." Dedi.

Ayrıca; Kadın Eğitim Çalışanlarının bu konudaki istek ve taleplerini Sayın Bakanımız Nimet ÇUBUKÇU'ya bizzat ileten Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Selda SELVİ : "Kadın Eğitim çalışanlarının süt izinlerinin genişletilerek, doğum öncesi ve sonrası 6 ay ücretli izin verilmesi modern çalışma hayatının gereğidir." Dedi. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ- Gnl.Mrk.Kadın Kolları Başkanlığı

+