Teç-Sen: "Eğitime Hazırlık Ödeneği Sorununu Çözecek İktidar Aranıyor."

Teç-Sen: "Bugün Eğitim Çalışanını Üzenler Hatalarından Geri Dönmez İse Yarın Kendilerinin Üzüleceğini Unutmasınlar!!!"

Bilindiği üzere Eğitime Hazırlık Ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi için kanun değişikliği teklifi sendikamız girişimleri neticesinde T.B.M.M. Başkanlığına sunulmuştu. Söz konusu değişiklik teklifinin meclis gündemine alınıp alınmaması ile ilgili görüşmeler 06/07/2010 tarihinde Meclis Genel Kurulu'nda yapıldı. Konu ile ilgili görüşme videosunu izlemek için tıklayınız.Bölüm 1.  Bölüm 2.

Maalesef kanun değişikliği teklifinin gündeme alınması isteği DSP, MHP, CHP ve bağımsız milletvekillerinin kabul oyu vermesine karşın, Ak Parti milletvekillerinin red oyu kullanması neticesinde kabul edilmemiştir. Kanun değişikliği teklifine destek görüşmelerinde sendikamız genel merkez yöneticilerine ve il başkanlarına verilen sözleri kimlerin tutup, kimlerin tutmadığı da böylece gün yüzüne çıkmıştır.

Bu adaletsizliğin giderilmesi için tüm muhalefetin kabul oylarına karşın, içinde adalet kelimesi olan bir partinin adaletsizliğin devamına kalkan elleri eğitim çalışanlarınca da görülmüştür. Yapılan bu oylamanın değerlendirilmesini ve takdirini eğitim çalışanlarına ve kamuoyuna bırakıyoruz.

Sendika olarak bundan sonra bu konunun çözümü için yeni bir yol haritası çizilecektir. Önümüzdeki günlerde hazırlanacak çalışma programı resmi web sitemiz aracılığıyla eğitim çalışanları ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.

+