TEÇ-SEN: "16 Haziran Kamu Çalışanları Günümüz ve Teç-Sen Kuruluş Yıl dönümümüz Kutlu Olsun."

KUTLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatlarında Genel İdari Hizmetler, Yardımcı Hizmetler, Teknik Hizmetler, Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarının kurum içindeki mali ve özlük hak gasplarının ve üvey evlat muamelesinin ve ayrımcılık hissinin ortadan kaldıracak mücadele örneği gösterilememesi ve yıllarca var olan sorunların üzerine kararlılıkla gidilememesi ve eğitim çalışanlarının siyasi ve ideolojik bazda ayrıştırılarak birlik ve beraberlik meşalesinin söndürülmeye çalışılması nedenleriyle 16 Haziran 2006 tarihinde "Bizde Varız!","İsyan ve İtibar" sloganıyla TEÇ-SEN Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Kurulmuştur.

Teç-Sen kuruluş bildirgesinde;

1- Teç-Sen Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözmek için mücadele edecektir. Bu gündem dışında tali gündemlerin oluşmasına izin verilmeyecektir.

2- Teç-Sen üyelerinin her biri üye, her biri yönetici, her biri başkan ve her biri genel başkandır.

3- Teç-Sen içinde "Ben" olgusuna yer bulunmamakla birlikte tüm çalışmalar "BİZ" olgusuyla ve ışığında yapılacaktır.

4- Teç-Sen eğitim çalışanlarının birlik ve beraberliğini sağlayacak projeler üretecektir. Kendi menfaatleri için ayrışmadan ve bölünmeden yana olanlara da en büyük tepkiyi göstermekten çekinmeyecektir.

5- Teç-Sen Eğitim çalışanlarının bilgilenmesi ve bilinçlenmesi yolunda gerekli adımları atacaktır.

Denilerek, Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözülmesi Teç-Sen'in asıl amacı olduğu ortaya konulmuştur.

Gerek kuruluş bildirgesi, gerekse 4 yıllık sendikal faaliyetimiz döneminde gösterdiğimiz duruş ve düstur ile;

1-Yıllarca kendilerinden başka hiçbir yapıyı kabul etmeyen ve kendilerini büyük sanan yapılar, TEÇ-SEN ve eğitim çalışanlarının varlığını kabul etmiştir.

2- Eylemleri ve haklıdan yana tavır koyan kimliği ile tüm Türkiye'de eğitim çalışanlarının teveccühüne mazhar olmuştur.

3- Taraf olmak yerine TAVIR koyan sendika olarak tarafsızlığı ortaya koymuş ve yapılan yanlışlara en sert TAVRINI koyarak, hak arama mücadelesinde yeni bir çağ başlatmıştır.

4- Eğitim çalışanlarının sorunlarına vakıf olduğunu çözüm önerileri ve tepkisiyle ortaya koyarak, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözüm adresinin Teç-Sen olduğunu ispatlamıştır.

5- Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümünde Milli Eğitim Bakanlığının Teç-Sen'i muhatap alması sağlanmıştır.

Baskılara, yıldırmalara boyun eğmeden ve makam ve mevkii sarhoşluğuna kapılmadan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası kuruluş felsefesinden, duruşundan ve düsturundan ödğn vermeden yoluna tüm hızıyla devam etmektedir.

Ayrıca; Türkiye genelinde 657 Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre istidam edilen tüm kamu çalışanlarının kamu çalışanı olmanın faziletini, geçmişten bugüne kamu çalışanlarının tarihçesini, kamu çalışanlarının ülkemize katkısını, kamu çalışanlarınca yaptırılan okul/kurum, hastane v.b. tanıtımını, kamu çalışanlarının sosyal aktivitelerini, kamu çalışanlarının özlük ve mali haklarının ve sorunlarının anlatılmasını ve birlik içinde demokratik haklarını kullanabilmesi için 16 HAZİRAN GÜNÜNÜN "KAMU ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmesi için T.B.M.M başkanlığına, Başbakanlığa ve Bakanlar Kuruluna resmi başvuru yaparak, kamu çalışanlarının sesi olmuştur.

Teç-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak;  16 Haziran Kamu çalışanları günümüzün ve Eğitim çalışanlarının "Varoluş Mücadelesi"nin başladığı ve Eğitim çalışanlarının "Bizde Varız!" haykırışının yapıldığı ve Teç-Sen Tüm eğitim Çalışanları Sendikasının doğum günü olan 16 Haziran günümüzün hayırlara vesile olması dileğiyle, saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.16 HAZİRAN 2010

TEÇ-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

+