TEÇ-SEN: "2.Memurluk Sınavının Açılması İçin Eylemdeyiz!"

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığınca, Yardımcı Hizmetler Sınıfı personellerinin kariyer yapmalarına imkan tanıyan "Memurluk Sınavı" 18 Nisan 2010 tarihinde yapılmış olup, sınav sonuçlarına göre Milli Eğitim Bakanlığının Görevde Yükselme Eğitimi konusundaki başarısızlığı tescillenmişti.

Müdür ve Müdür yardımcılığı sınavında başarı puanını 60, anadolu liseleri seçme sınavında başarı puanı 40 iken "Memurluk sınavında" başarı puanının 70 olarak belirlenmesi bakanlığın kendi personellerine adil davranmadığını göstermektedir.

Öyleki Sınavı giren adayların %78'i başarısız olmuştur. Bakanlıkça 5000 adet boş memurluk kadrosu ilan edilmiş olup sınav sonuçlarına göre 3500 kadronun boş kalacağı tahmin edilmektedir. Görevde Yükselme Sınavlarında başarı puanlarının kaldırılması yönündeki teklifimizin ne kadar haklı ve isabetli olduğu şimdi daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu sebeple; 07 haziran 2010 - 11 Haziran 2010 tarihleri arasında "70 puan barajın kaldırılması ve 2.Memurluk Sınavının açılması" için tüm Türkiye'de teşkilatlarımızla birlikte "Dilekçe Eylemi"nde olacağız.

Tüm Teşkilatlarımıza, Eğitim Çalışanlarına ve Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

Not: Dilekçe Örneği üstteki linkden indirilebilir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZ

+