TEÇ-SEN : "Sendikamızın Haklı İtirazları Sonuç Verdi."

TEÇ-SEN : Müjde!! Özürlü Personel Adayları'ndan Sınav Ücreti Alınmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Özürlü Personel Adaylarından Sınav Ücreti almayacak.

Kamuoyunca da takip edildiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nca 5000 adet özürlü personel İstihdamı yapılması maksadıyla 04 Temmuz 2010 tarihinde sınav yapılacaktır.

Sınav duyurusunun ilk açıklandığı tarihte sınav ücreti olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan hiçbir sınavda bugüne kadar uygulanmamış bir şekilde 110 TL gibi çok fahiş bir ücret belirlenmişti.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'na derhal yazılı itirazda bulunarak sınav ücretinin düşürülmesi hatta özürlü vatandaşlarımıza karşı bir pozitif ayrımcılık yapılarak hiçbir sınav ücreti alınmamasını talep etmiştik.

Talebimizi değerlendiren Milli Eğitim Bakanlığı önce sınav ücretlerini 50 TL olarak düzeltmiş, ancak bu düzeltme sendikamızca yeterli bulunmayarak adaylardan sınav ücreti alınmaması konusunda tekrar bir talepte bulunulmuştur.

Ve nihayet Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri haklı itirazlarımız neticesinde özürlü vatandaşlarımız için yapılacak bu sınavda sınav ücreti almayacağını kamuoyuna duyurmuştur.

Bu konunun düzeltilmesinde emeği geçen bütün yetkililere özürlü vatandaşlarımız ve eğitim çalışanları adına şükranlarımızı sunarız.

                                                                                                          Teç-Sen Genel Merkez

+