TEÇ-SEN: "Uyarılarımız Dikkate Alındı."

Görevde Yükselmeye Katılacak Eğitim Çalışanlarını Mağdur Edecek Uygulamalara İzin Yok.

01/04/2010 tarihli haberimizde; "İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılan hizmetiçi eğitim planlarında farklılıklar olduğu, bazı illerimizde memurluk görevde yükselme eğitimine katılacak personelin sadece eğitim verilen saatlerde görevli-izinli sayıldığı ve eğitimin mesai saatleri dışında verileceği ve bu farklılıkların eğitim çalışanının kariyer yapma yolunda eşit şartlar altında yarışmasını engelleyici bir durum olacağını hem sözlü hem de yazılı olarak M.E.B. Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığı'na bildirmiştik.

Yaptığımız sözlü ve yazılı uyarıları dikkate alan M.E.B. Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığı 02/04/2010 tarihli maili ile 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne "görevde yükselme eğitimlerinin mesai saatleri içersinde verilmesini ve eğitime katılacak adayların eğitim tarihleri boyunca görevli-izinli sayılması gerektiğini" tekrar hatırlatmıştır.

Bu haksız uygulamaların giderilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanı Sayın Osman TAŞKAYA'ya eğitim çalışanları adına teşekkür ederiz.

Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın maili için Devamını Okuya Tıklayın.

picture

+