Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Neye İnceleme Başlatacağını, Neye Başlatmayacağını Bir türlü Öğrenemedi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Neye İnceleme Başlatacağını, Neye Başlatmayacağını Bir türlü Öğrenemedi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, geçtiğimiz Eylül ayında medyaya düşen ve büyük tepkilere sebep olan “müdüre özel tuvalet” haberine konu olan okul müdürü hakkında çıkan haber ve fotoğraflar hakkında ön inceleme başlatmadan, eğitim-bir-sen sendikasının iddiaların asılsız olduğuna ilişkin basın açıklamasının neredeyse aynısını İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinde yayınlamış, Milli Eğitim Bakanlığı olay hakkında inceleme başlatınca da bu gerçeğe aykırı açıklamasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü Web sitesinden kaldırmıştı.

Aynı İl Milli Eğitim Müdürü bu seferde 19/10/2022 tarihinde sendikamızın aldığı kararla iş bırakma eylemine katılan üç üyemiz hakkında inceleme başlatarak yeni bir skandala imza attı. Ülkemizin taraf olduğu Uluslararası Sözleşmeler, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay’ın verdiği kesinleşmiş yargı kararları apaçık ortada iken ve hatta Milli Eğitim Bakanlığının 27.02.2012 tarihli ve 17848 sayılı görüş yazısında iş bırakan personele disiplin cezası verilemez görüşü olmasına rağmen kanundan doğan haklarını kullanan personele inceleme başlattı.

19/10/2022 tarihinden sonra yine Sendikamızın da içinde bulunduğu Eğitim Sendikaları Güç Birliği Platformunca 02.11.2022 tarihinde “bir günlük iş bırakma eylemi”, Eğitim Bir Sen Sendikasınca da 01/11/2022 tarihinde ilk derslere girmeme şeklinde iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.

Şimdi Düzce İl Milli Eğitim Müdürü’nü izliyor olacağız. Son yapılan İş Bırakma Eylemlerine de inceleme başlatacak mı? Umarız Müdür Bey Neye İnceleme Başlatacağını neye başlatmayacağını bu sefer öğrenmiştir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

 

+