KAMU ÇALIŞANLARININ SORUNLARI İÇİN ALANLARDAYDIK!

EĞİTİM ÇALIŞANLARININ SORUNLARI İÇİN MEB ÖNÜNDE EYLEMDEYDİK!

19 Ekim 2022 Çarşamba Günü 11:30'da Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Ve Türkiye Genelinde K İl Milli Eğitim Müdürlükleri Önünde TEÇ-SEN Olarak Eğitim Çalışanları Adına İş Bırakarak Ortak Basın Açıklamasında Bulunduk.

Başta Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Açıklanması, Banka Promosyon İhalesinin MEB Tarafından Merkezi Olarak Yapılması ,Öğretmenevlerinde Tüm Eğitim Çalışanlarına da %50 İndirim Yapılması, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması Ve 4/B'li Personele Kadro Verilmesi İçin Tüm Türkiye'de Alanlardaydık , Meydanlardaydık, Grevdeydik!!

Bir Kez Daha Alanlardan, Meydanlardan Eğitim Çalışanlarının Sesine Ses Olduk, "Üvey Evlat Değiliz Biz De Varız" Dedik.!

3600 EK GÖSTERGE İÇİN SES GETİRECEK EYLEM!

3600 Ek Göstergenin 1. Dereceye Gelen Tüm Kamu Çalışanlarına Verilmesi Başlığı Altında Buluşan Bağımsız Sendikalar, TEÇ-SEN ve BASK Ev Sahipliğinde Meydanlara İndi.

Siyasetten Uzak Bağımsız Sendikalar Olarak; TEÇ-SEN, AES, ADALET-SEN, SİME-SEN, TÜM-SAĞLIK-SEN, ÜNİPER-SEN VE BASK KONFEDERASYONUNA Bağlı Sendikaların Büyük Katılımıyla “3600 EK GÖSTERGE HERKESE” Mottosu İle 3600 Ek Göstergenin Artık Kamu Çalışanlarının Tümüne Verilmesinin Kaçınılmaz Bir Hak Olduğunu Bir Kez Daha Meydanlardan Tek Ses Olarak Haykırdık.

Bütün Kamu Çalışanlarını Yakından İlgilendiren ve Yılan Hikayesine Dönen 3600 Ek Gösterge Sorununun Çözümünde ve Tüm Kamu Çalışanlarına Adil Bir Şekilde Verilmesinin En Yakın Takipçisi ve Destekçisi Olduğumuzu Yine ve Yeniden Alanlardan Duyurduk.

19 Ekim Çarşamba 2022 Tarihinde Saat 12:30’da Ankara İzmir-2 Caddesinde GERÇEKLEŞEN “3600 EK GÖSTERGE HERKESE” Eylemimize Destek ve Katılımlarını Gösteren Değerli; ADALET-SEN, SİME-SEN, AES, TÜM-SAĞLIK SEN VE ÜNİPER-SEN Sendikalarına ve İl Teşkilatlarımıza Teşekkür Ederiz.

 

 

 

TEÇ-SEN-BASK

BASIN AÇIKLAMASI- 19/10/2022-12:30

 

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI, KIYMETLİ KAMU ÇALIŞANLARI; BUGÜN KAMUDA GENEL İDARİ HİZMETLER, TEKNİK HİZMETLER, YARDIMCI HİZMETLER, SAĞLIK HİZMETLER VE 4B KADROSUNDA GÖREV YAPAN KAMU ÇALIŞANLARININ ÜVEY EVLAT OLMADIĞINI, AKSİNE, DEVLETİMİZİN ÖZ BE ÖZ EVLATLARI OLDUĞUMUZU HATIRLATMAK İÇİN BİR ARAYA GELMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM, SAYIN BAKANLARIMIZ VE SAYIN BÜROKRATLARIMIZIN FARKINA VARMASINI İSTEDİĞİMİZ KONU AYRIMCILIKTIR, ÖTEKİLEŞTİRMEDİR, KAPSAM DIŞI BIRAKMA, İLGİSİZLİKTİR VE DIŞLANMADIR.

 

FARKINDASINIZ VEYA DEĞİLSİNİZ BİLMİYORUZ. BİZLER BUGÜN ANKARADAN, BAŞKETİMİZDEN, EVİMİZDEN, OTAĞIMIZDAN SİZLERE SESLENMEK, FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; 2022 YILI 2.DÖNEM YENİ TORBA YASA TASARISI CUMHURBAŞKANLIĞINIZCA HAZIRLANIYOR. KAMU ÇALIŞANLARI OLARAK YILLARDIR ÇÖZÜLMESİNİ BEKLEDİĞİMİZ SORUNLARIMIZIN BU TORBA YASAYLA ORTADAN KALDIRILMASINI BEKLİYORUZ VE TALEP EDİYORUZ.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; YILLARCA 3600 EK GÖSTERGENİN MÜJDESİNİ BEKLEYEN 2 MİLYONUN ÜZERİNDE KAMU ÇALIŞANI 2 AY ÖNCE YÜRÜRLÜĞE GİREN YASA İLE 3600 EK GÖSTERGE KAPSAMINA ALINDI. ANCAK SÖZ KONUSU DÜZENLEME İLE HİYERARŞİK YAPI GÖZARDI EDİLDİ VE BOZULDU. YÖNETİM HİZMETLERİNDE GÖREV YAPANLARIN TAMAMINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLMİŞ, KAMUDAKİ ŞEFLER YÖNETİM HİZMETLERİ GURUBUNDA OLMASINA RAĞMEN KAPSAM DIŞI BIRAKILMIŞTIR.

 

AYRICA 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU OLAN BAZI KADROLARA 3600 EK GÖSTERGE VERİLMİŞTİR. 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİ MÜMKÜNKEN BAZI MESLEK GRUPLARINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLİP DİĞER KAMU ÇALIŞANLARININ KAPSAM DIŞI BIRAKILMASI, ÇALIŞMA BARIŞINI VE HİYERARŞİK YAPIYI BOZMAKTADIR. ASTININ ALDIĞI 3600 EK GÖSTERGEYİ ÜSTÜNE VERMEMEK ÇALIŞMA HAYATININ OLAĞAN AKIŞINA, KARİYER VE LİYAKAT İLKESİNE, NORMLAR HİYERARŞİSİNE DE AYKIRIDIR.

 

 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLENMESİ ÖZÜNDE KAMU ÇALIŞANLARININ TAMAMININ ERİŞİMİNE AÇIK OLMASI GEREKİR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM; 1.DERECEYE GELEN YANİ 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU OLAN KAMU ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; KAMUDA 4B STATÜSÜNDE GÖREV YAPAN SÖZLEŞMELİ PERSONELLER UZUN YILLARDIR KADROYA GEÇMEK İÇİN BEKLİYOR. AYNI BÜRODA, ÜCRETLİ, SÖZLEŞMELİ, KADROLU VE GÖREVLENDİRME OLARAK AYNI İŞİ YAPAN KAMU ÇALIŞANLARININ FARKLI İSTİHDAM MODELİYLE AYRIŞTIRILMASI DA KAMU BARIŞINI ZEDELEMEKTEDİR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM KAMUDA 4B STATÜSÜNDE ÇALIŞAN TÜM KAMU ÇALIŞANLARININ 4A KADROSUNA GEÇİRİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; 1965 YILINDAN BUGÜNE KADAR BİR İHTİYAÇ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI ARTIK MİADINI DOLDURMUŞ VE GÖREVİNİ HAKKIYLA  YERİNE GETİRMİŞTİR. ÇOK UZUN ZAMANDIR YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA GÖREV YAPAN KAMU ÇALIŞANLARI EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA GEÇMEK İÇİN BEKLİYOR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM; YARDIMCI HİZMETLER SINIFININ 1 DEFAYA MAHSUS EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA ATANMASI İÇİN DE BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; EMEKLİLERİMİZE VE İŞÇİLERİMİZE ÖDENEN BAYRAM İKRAMİYESİNİN KAMU ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLMESİ İLE İLGİLİ BEKLENTİ ÇOK YÜKSEKTİR. BAYRAMLARIN KAMU ÇALIŞANLARINA DA BAYRAM OLDUĞUNU HİSSETTİRMEK SİZİN ELİNİZDEDİR. SAYIN CUMHURBAKANIM; KAMU ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMLARINDA BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM; HİZMET SÜRESİ 0-5 YIL ARASINDA OLAN KAMU ÇALIŞANLARINA İLAVE 1.500 LİRA, 5-10 YIL ARASINDA OLANLARA 2.500 LİRA, 10-15 YIL ARAINDA OLANLARA İLAVE 3.500 LİRA, 15-20 YIL ARASINDA OLANLARA İLAVE 4.500 LİRA, 20 YIL VE ÜZERİ HİZMETİ OLANLARA DA İLAVE 5.500 LİRA SEYYANEN ZAM YAPILMASI BİR BEKLETİNİN DE ÖTESİNE GEÇMİŞ VE BİR ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞTİR.  SAYIN CUMHURBAŞKANIM HİZMET SÜRESİ ESASLI SEYYANEN ZAM PRATİĞİNİN DE KAMU ÇALIŞMA HAYATINA GEÇMESİ İÇİN YİNE BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM, KAMU ÇALIŞANLARININ ÖZEL HİZMET TAZMİNATLARI İLE EK ÖDEME ORANLARINA İLAVE +40 PUAN EKLENMESİ, 2023 OCAK AYINDA KAMU ÇALIŞANLARINA ENFLASYON FARKININ DIŞINDA REFAH PAYI OLARAK %40 ARTI İLAVE ZAM YAPILMASI, GİYİM YARDIMLARININ TÜM KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSAYACAK ŞEKİLDE YAZLIK VE KIŞLIK OLMAK ÜZERE VERİLMESİ, YEMEK YARDIMLARININ GÜNLÜK 55 LİRAYA ÇIKARILMASI, KAMU ÇALIŞANLARINA MUTLAKA KİRA VE ULAŞIM DESTEĞİ VERİLMESİ GİBİ BİR ÇOK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

 

 

 

 

 

 

 

EVET SAYIN CUMHURBAŞKANIM ;

 

3600 EK GÖSTERGENİN 1.DERECEYE GELEN TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA DA VERİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

4B Lİ KAMU ÇALIŞANLARININ 4A KADROSUNA GEÇİRİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA GÖREV YAPAN KAMU ÇALIŞANLARININ 1 DEFAYA MAHSUS EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA GEÇİRİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

KAMU ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

KAMU ÇALIŞANLARINA HİZMET YILI BAZLI SEYYANEN ZAM VERİLMESİ VE ÖZEL HİZMET TAZMİNATLARI VE EK ÖDEME ORANLARINA +40 PUAN İLAVE EDİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

İYİLİK YAPMAK İÇİN ELİMİZE ÇOK AZ FIRSAT GEÇER. ELİNİZDE FIRSATTA, İMKANDA, İRADEDE, GÜÇTE VARDIR SAYIN CUMHURBAŞKANIN. BİR TALİMATINIZ YETER.

 

KAMU ÇALIŞANLARI ADINA;

TEÇ-SEN – TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

BASK-BAĞIMSIZ KAMU SENDİKALARI KONFEDERASYONU

 

 

TEÇ-SEN-BASK

MEB ÖNÜ BASIN AÇIKLAMASI- 19/10/2022-11:30

 

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI, KIYMETLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI; BUGÜN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA GENEL İDARİ HİZMETLER, TEKNİK HİZMETLER, YARDIMCI HİZMETLER, SAĞLIK HİZMETLER VE 4B KADROSUNDA GÖREV YAPAN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ ÜVEY EVLAT OLMADIĞINI, AKSİNE, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ÖZ BE ÖZ EVLATLARI OLDUĞUMUZU HATIRLATMAK İÇİN BİR ARAYA GELMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

 

SAYIN BAKANIMIZ, SAYIN BAKAN YARDIMCILARIMIZ VE SAYIN BÜROKRATLARIMIZIN FARKINA VARMASINI İSTEDİĞİMİZ KONU AYRIMCILIKTIR, ÖTEKİLEŞTİRMEDİR, KAPSAM DIŞI BIRAKMA, İLGİSİZLİKTİR VE DIŞLANMADIR.

 

FARKINDASINIZ VEYA DEĞİLSİNİZ BİLMİYORUZ. BİZLER BUGÜN FARKINDA OLMADIĞINIZI DÜŞÜNEREK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ÖNÜNDEN, EVİMİZDEN, OTAĞIMIZDAN SİZLERE SESLENMEK, FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ.

 

SAYIN BAKANIMIZ; ŞUBAT AYINDA YİNE KENDİ EVİMİZİN ÖNÜNDEN YANİ BAKANLIĞIMIZIN ÖNÜNDE, YİNE BURADA SİZLERE “BİR TALİMATINIZ YETER” DİYEREK SESLENMİŞTİK. O GÜNDEN BUGÜNE TAM 8 AY GEÇMESİNE RAĞMEN SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNE  DAİR EN UFAK BİR ADIMIN ATILDIĞINI VE EĞİTİM ÇALIŞANLARINA BAKIŞIN, ZİHNİYETİN DEĞİŞTİĞİNE İLİŞKİN HERHANGİ BİR EMARE GÖRMEDİK. ALTINI ÇİZEREK BİR DEFA DAHA SÖYLÜYORUZ. BİR TALİMATINIZLA ÇÖZÜLMESİ MUHTEMEL SORUNLARLA İLGİLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ YILLARCA BEKLETİLMESİ ZULÜM DEĞİL DE NEDİR?

 

NEDİR BU BİR TALİMATLA ÇÖZÜLECEK SORUNLAR DİYE SORACAK OLURSANIZ. ANLATALIM.

 

ÖNCELİKLE ; KURUMLARIN, EĞİTİM YUVALARIMIZIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMASIYLA İLGİLİ HAZIRLIKLAR, KİTAPLARIN DAĞITIMI, ÖĞRENCİ TAŞIMA İHALELERİNNİ YAPILMASI, MAAŞ, ÖZLÜK İŞLEMLERİ, ATAMA VE TAYİN İŞLEMLERİ, TÜM SINAV İŞ VE İŞLEMLERİ, ÖZEL GÜN VE KUTLAMA PROGRAMLARININ YAPILMASI, KALORİFERLERİN BAKIM VE ONARIMI, OKULLARIN BADANA BOYA İŞLERİ, SIRA, PENCERE BAKIM VE ONARIMI, OKUL VE DERSLİK YAPIMI İHALELERİNİN YAPILMASI GİBİ BİRÇOK İŞLERİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI OLARAK HEP BİRLİKTE VE BERABER YAPIYORUZ. LAKİN EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİNDEN YARARLANMIYORUZ. BU DURUM EĞİTİM ÇALIŞANLARI ARASINDA HUZURSUZLUK YARATMAKTA VE AYRIMCILIK HİSSİNİ KÖRÜKLEMEKTEDİR.

 

SAYIN BAKANIM; BİR TALİMATINIZLA 1.135.000 EĞİTİMCİMİZE VERİLEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK ÖDENEĞİNDEN KAPSAM DIŞI BIRAKILAN 65 BİN EĞİTİM ÇALIŞANI DA YARARLANABİLİR. BU DURUM SİZİN İRADENİZDE OLAN VE BİR TALİMATINIZLA ÇÖZÜLEBİLECEK SORUNDUR.

 

ÖSYM TARAFINDAN YAPILAN SINAVLARDA EĞİTİM ÇALIŞANLARI SINAV GÖREVİ ALIRKEN, SEÇİMLERDE SANDIK BAŞKANI OLURKEN, KENDİ BAKANLIĞIMIZIN YAPTIĞI SINAVLARDA SINAV GÖREVİ VERİLMEMESİNİN, DIŞLANMASININ, ÖTEKİLEŞTİRİLMESİNİN MANTIKLI BİR İZAHI DA YOKTUR. BAKANLIĞIMIZCA YAPILAN MERKEZİ SİSTEM SINAVLARINDA EĞİTİM ÇALIŞANLARININ DA SALON BAŞKANI VE GÖZCÜSÜ OLMASI İÇİN SAYIN BAKANIM BİR TALİMATINIZIN YETERLİ OLDUĞUNU DİKKATİNİZE ÇEKMEK İSTİYORUM. BİR TALİMATINIZLA EĞİTİM ÇALIŞANLARI SALON BAŞKANI VE GÖZCÜSÜ OLABİLİR VE BU AYRIMCILIK ORTADAN KALKAR SAYIN BAKANIM.

 

 

 

 

SAYIN BAKANIM; EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN VE KARİYER YAPMAK İÇİN BEKLEYEN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TEK UMUDU GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ AÇILMASIDIR.

 

MEMURLUK, ŞEFLİK, ŞOFÖRLÜK, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, SAYMANLIK, TESİS MÜDÜRLÜĞÜ, SİVİL SAVUNMA UZMANI, TEKNİK KADRO SINAV TARİHLERİNİN AÇIKLANMAMASI, SINAVLARIN AÇILMASI İÇİN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ UZUN YILLAR BEKLETİLMESİ VE BU BELİRSİZLİKLER SONUCUNDA ÇALIŞMA VERİMİNİN DÜŞTÜĞÜ, ODAKLANMA SORUNLARININ YAŞANDIĞI VE EN ÖNEMLİSİ KENDİNİ AİT HİSSETMEME GİBİ BİRÇOK DERİN YARALARIN OLUŞTUĞUNU DA HATIRLATMAK İSTİYORUZ.

 

2 YILDA BİR GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ AÇILMASI İÇİN SAYIN BAKANIM, TELEFONU KALDIRIP SINAVLARI AÇIN DEMENİZ, YANİ BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR. BİNLERCE EĞİTİM ÇALIŞANININ GÖZÜ KULAĞI SİZİN TALİMATINIZI BEKLEMEKTEDİR.

 

ÖĞRETMENEVLERİNDE YAKLAŞIK 1.135.000 EĞİTİMCİLERİMİZ İÇİN UYGULAMAYA KONULAN %50 İNDİRİMDEN 65.000 EĞİTİM ÇALIŞANLARININ KAPSAM DIŞI BIRAKILMASI DA AİDİYET DUYGUSUNU ZEDELEMEKTE VE DERİN YARALAR AÇMAKTADIR. SAYIN BAKANIM; EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TAMAMININ ÖĞRETMENEVİ %50 İNDİRİMDEN YARARLANMASI İÇİN YİNE BİR TALİMATINIZ YETERLİDİR.

 

SAYIN BAKANIM; MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI İL VE İLÇELERDE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNCE FARKLI FARKLI PROMOSYON ANLAŞMALARI YAPILMAKTADIR. AYNI MAAŞI ALAN EĞİTİM ÇALIŞANLARI BULUNDUĞU BÖLGEYE, İL’E VEYA İLÇE’YE GÖRE FARKLI FARKLI BANKA PROMOSYON ÜCRETLERİ ALMAKTADIR. ARADA UÇUK FARKLAR VARDIR VE BU DURUMDAN EĞİTİM ÇALIŞANLARI CİDDİ RAHATSIZLIK DUYMAKTADIR. BANKA PROMOSYON ÜCRETLERİ 2BİN LİRA İLE 30 BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR.

AYNI KURUMDA GÖREV YAPIP, AYNI İŞİ YAPIP, AYNI ÜCRETİ ALAN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ FARKLI PROMOSYON ÜCRETİ ALMASI, TAYİN VE NAKİL OLDUĞUNDA DA PROMOSYON ÜCRETLERİNİ ALAMADIĞI GİBİ BİRÇOK UYGULAMA MEVCUTTUR.

 

SAYIN BAKANIM; TÜM BU SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZCA 1.200.000 EĞİTİM ÇALIŞANI İÇİN MERKEZİ PROMOSYON ANLAŞMASI YAPILMASI, İHALE ŞARTNAMESİNE ENFLASYON ORANINDA ARTIŞ KONULMASI VE ALT LİMİT OLARAK EN AZ 40BİN LİRA BELİRLENMESİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TALEBİDİR. BİR TALİMATINIZLA BANKA PROMOSYON İHALESİ 1 MİLYON 200 BİN EĞİTİM ÇALIŞANI İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN MERKEZİ YAPILABİLİR SAYIN BAKANIM.

 

EVET SAYIN BAKANIM;

EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN EĞİTİM ÇALIŞANLARINA VERİLMESİ İÇİN BİR TALİMATINIZ YETER,

SINAVLARDA EĞİTİM ÇALIŞANLARININ SALON BAŞKANI VE GÖZCÜSÜ OLMASI İÇİN BİR TALİMATINIZ YETER,

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ AÇILMASI İÇİN BİR TALİMATINIZ YETER,

EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TAMAMININ ÖĞRETMENEVLERİNDE %50 İNDİRİMDEN YARARLANMASI İÇİN BİR TALİMATINIZ YETER,

1.MİLYON 200 BİN EĞİTİM ÇALIŞANLARI İÇİN BANKA PROMOSYON İHALESİNİN MERKEZİ YAPILMASI İÇİN BİR TALİMATINIZ YETER.

 

İYİLİK YAPMAK İÇİN ELİMİZE ÇOK AZ FIRSAT GEÇER. ELİNİZDE FIRSATTA, İMKANDA, İRADEDE, GÜÇTE VARDIR SAYIN BAKANIM. BİR TALİMATINIZ YETER.

 

EĞİTİM ÇALIŞANLARI ADINA;

TEÇ-SEN – TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

BASK- BAĞIMSIZ KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU

 

 

+