Milli Eğitim Bakan Yardımcı Osman SEZGİN’i Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile M.E.B. Bakan Yardımcısı Osman SEZGİN’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Ziyarette; Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğinin kapsamı, eğitim-öğretim faaliyetinin tüm hizmet sınıflarında görevli personelin ortak ve topyekün çalışması ile yürütüldüğü, ödeneğin bu şekilde sadece eğitim öğretim hizmetleri sınıfına verilmeye devam etmesi halinin eğitim çalışanlarını dışlayıcı bir tutum ve durum ortaya çıkardığı;

ÖSYM tarafından düzenlenen, KPSS vb gibi sınavlar ile tatil dönemlerine gelen sınavlarda eğitim çalışanlarına salon başkanı ve salon gözcüsü olarak görev verildiği ancak bakanlığımızca yapılan merkezi sistem sınavlarında eğitim çalışanlarına salon başkanı/salon gözcüsü görevinin verilmediği;

En son görevde yükselme sınavının 2018 yılında yapıldığı, bu konuda Bakanlığımız iradesinin Unvan Değişikliği sınav sürecinin tamamlanmasının ardından görevde yükselme sınavlarının yapılması yönünde şekillendiğini, unvan değişikliği sınav sürecinin tamamlanmasının üzerinden yaklaşık bir yıl gibi bir zaman geçtiği, bundan ötürü görevde yükselme sınavlarının bir an önce yapılması konusunda eğitim çalışanlarının yüksek bir beklentisinin oluştuğu; konularında Bakan Yardımcımıza ön bilgilendirmede bulunulmuş, sendikamızın genel çalışmaları, çalışma şekli ve üslubu hususu aktarılmıştır.

Bakan yardımcımız ise sendikaların asli vazifelerinin; çalışanların ortak sorun ve talepleri için çalışmalar yapmak, projeler üretmek olduğunu, sendikamızın çalışmalarının da bu yönde olması nedeniyle memnuniyet duyduğunu ifade etmiştir. Ayrıca; bahsi geçen sorunların yanı sıra diğer taleplerimizin aktarımını yapmak ve çözüm üretmek üzere Ekim ayı içerisinde tekrar bir araya gelinmesi kararlaştırılmıştır.

Bu itibarla; Sayın Bakan Yardımcımıza; heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+