M.E.B. Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanı Mehmet PUNAR’ı Makamında Ziyaret Ettik.

M.E.B. Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanı Mehmet PUNAR’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz Salih Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ramazan TÜRKASLAN’dan oluşan heyetimiz ile Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı görevine atanan Mehmet PUNAR’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Yeni görevinin hayırlı olması ve başarılı geçmesi temennimizle başlayan görüşmemizde, eğitim çalışanlarınca dört gözle beklenen görevde yükselme sınavlarının bir an önce yapılması gerekliliği üzerinde durulmuştur.

Görüşmede; Sayın Başkana; en son görevde yükselme sınavının 2018 yılında yapıldığı, bir buçuk yılı aşkın süredir görevde yükselme sınavı taleplerimizi yinelediğimizi, hatta Bakanlığımızca Eski Personel Genel Müdürümüz Ömer İNAN döneminden başlayarak unvan değişikliği sınav sürecinin tamamlanmasının hemen akabinde görevde yükselme sınav sürecinin başlayacağının ifade edildiği konusunda ön bilgilendirmede bulunulmuştur.

Görüşmemiz neticesinde; görevde yükselme sınavları için çalışma takviminin belirlenmesi ve oluşan belirsizliğin giderilmesi için belirlenen takvimin ilan edilmesi, konularında mutabık kalınmıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+