DEMİREL: ENFLASYONA 1 MAAŞ FEDA ve HİBE EDİLDİ.

DEMİREL: ENFLASYONA 1 MAAŞ FEDA ve HİBE EDİLDİ.

TEÇ-SEN Genel Başkanı Ümit DEMİREL : Enflasyon kayıpları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ocak ayından itibaren enflasyon kayıpları nedeniyle her kamu çalışanın bir maaşının eridiğini , yetkili sendika ve konfederasyonunun başarısız sözleşmesi nedeniyle kamu çalışanlarının bir maaşının enflasyona feda ve hibe edildi.

Sadece bu yıl değil geçmiş dönem toplu sözleşmelere baktığımızda kamu çalışanları her zaman TUİK enflasyonun altında kalmıştır. Ocak ayında bile toplu sözleşme gereği alınacak artış SADECE % 5 iken 2021 yılının ikinci yarısında enflasyon altında kalındığı için yaklaşık %22.5 enflasyon farkı alınmıştır.

Enflasyon farkları geçmiş dönemi karşılamadığı için oluşan kayıplar çalışanların cebinden çıkmaktadır. Temmuz ayında verilecek olan enflasyon farkından önce yıllardan itibaren oluşan kayıplar telafi edilmelidir.

YETKİLİ ama etkisiz sendikalar ses çıkarmasa da memurun açlık sınırına getirilmesini kabul etmeyecek, her platformda kamu çalışanları ve emeklilerinin sesini haykırmaya TEÇ-SEN ve BASK olarak devam edeceğiz.

13 Yıldır aynı sendika ve konfederasyona yetki veren ve tercih eden kamu çalışanlarının kaderi sıfır zam, sıfır seyyanen zam ve sıfır refah payıdır. Kamu çalışanlarının kaderi yoksulluk, fakirlik ve gelecek endişesi olamaz ve olmamalıdır.

Kamu çalışanlarının sorunu tercihini doğru ve akılcı yönde kullanmamaktır. TERCİHİNİ 1 DEFA DEĞİŞTİRDİĞİNDE KADERİNİN DE DEĞİŞİCEĞİNİ GÖRECEKTİR.

Ümit DEMİREL
TEÇ-SEN Genel Başkanı
BASK - Genel Sekreteri

+