HAKLILIĞIMIZDAN GELEN GÜCÜMÜZLE ANKARA MEYDANLARINA İNİYORUZ

                  TİS ve GREVLİ

           SENDİKALAR KANUNU

 

                            &

 


   EĞİTİM

    ÖĞRETİM ÖDENEKLERİMİZ

 

İÇİN

 

01/09/2007

 

CUMARTESİ GÜNÜ

SAAT 14:00

 

ANKARA

 

YÜKSEL CADDESİNDE

BASIN AÇIKLAMASI

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA SLOGANLARLA YÜRÜYÜŞ

 

BAKANLIK ÖNÜNE SİYAH ÇELENK KOYMA MERASİMİ.

 

 

S O K A K L A R D A Y I Z . . .

E Y L E M D E Y İ Z . . .

 

YA SİZ ?

 

 

İletişim : 0 452 225 20 07- 0 532 552 36 97- 0 505 930 11 19

 

VAROLUŞ MÜCADELESİ

 

Eğitim hizmetleri iş kolunda görev yapan şef, memur, hizmetli, şoför, kaloriferci, aşçı, sayman, bekçi, teknisyen, tekniker, mimar ve mühendislerin hak ve menfaatlerinin korunması ve gelecek yıllarda oluşabilecek hak kayıplarının önlenmesi için kurulmuş olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Varoluş Mücadelesi devam etmektedir.

 

Varoluş Mücadelesi-Kazanım Mücadelesinin bir önceki ayağıdır. Sendikal tarihte siyasallaşmadan, sağa sola yaslanmadan emin adımlarla yürüyen Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının Varolma mücadelesi süreci 2009 ilk yarısında bitmesi planlanırken, şuan ki göstergeler itibarıyla 2008 başlarında biteceği görülmektedir.

 

TOPLU SÜRTÜŞME SÜRECİ

KAVGAYLA

GELEN YETKİ

 

Sendikamızca, 2007 yılı toplu sürtüşme sürecinde kazanım sağlanması için toplu sürtüşme sürecinin nasıl yönetileceği hakkında organizasyon planı hazırlanmıştı. Ancak, Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının TSS YÖNETME-KAZANIM politikasını, dikkate almayan, görmezden gelen  yetkili sendikaların, Eğitim Çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumaktan uzak, kendi menfaatlerini geliştirici,gelecek yıllara yatırım yapan ve sendikanın kurumsal kimliğini korumayı hedefleyen bir mantalite ile hareket ettiği açıktır.

 

Eğitim çalışanlarının teveccühü ile yetki almış olan eğitim sendikalarının, TSS masasına birlik ve beraberlik içinde aynı söylem ve aynı istekle oturamamış olması, birbirleriyle çatışarak ve kavga ederek kazandıkları YETKİLERİ, yine kavgayla devam ettirme niyetlerinde olduğunu da bizlere göstermektedir.  Eğitim çalışanlarının sendikasıyım diyerek yola çıkıp, eğitim çalışanları için kırık iğne ucu bile almaktan aciz olan yetkili sendikaların, birbirleriyle uzlaşamaması TEÇ-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulunu Harekete geçirmiştir.

 

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, büyüklüğün sayıyla olmadığını, kazanımın mücadele verilerek alınacağına inanan ve sadece üyelerinin sorunlarını çözmeyi kendine hedef  edinmiş, eğitim çalışanlarının ezilmişliğini ve bezginliğini iyi bilen, mesai arkadaşlarının açlık sınırında yaşamasını içine sindiremeyen bir TEPKİ sendikası olarak,

 

Hak verilmez alınır mantığından hareket ederek, yetkiyi almış olmasına rağmen yetkisiz olan sendikalara inat, yetkiyi alıp masadan kaçanlara inat, yetkiyi alıp laf ebeliği yapanlara inat, yetkiyi alıp kavga edenlere inat, komisyonlarda yan çizenlere inat, toplu sürtüşme sürecini seçim önüne almak istemeyenlere inat, kalıplarının adamı olmayanlara inat,

 

TİS ve GREVLİ

SENDİKALAR KANUNU

 

&

 

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEKLERİMİZ

 

İÇİN

 

01/09/2007

 

CUMARTESİ GÜNÜ

SAAT 14:00

 

ANKARA

 

YÜKSEL CADDESİNDE

BASIN AÇIKLAMASI

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA SLOGANLARLA YÜRÜYÜŞ

 

BAKANLIK ÖNÜNE SİYAH ÇELENK KOYMA MERASİMİ.

 

 

S O K A K L A R D A Y I Z . . .

E Y L E M D E Y İ Z . . .

picture

+