AYLIK EŞEL ÜCRET ARTIŞ SİSTEMİ ACİLEN DEVREYE SOKULMALIDIR.

MEMURUN ALIM GÜCÜ ENFLASYON KARŞISINDA HER GEÇEN GÜN ERİYOR.

AYLIK EŞEL ÜCRET ARTIŞ SİSTEMİ ACİLEN DEVREYE SOKULMALIDIR.

Görünün odur ki ekonomimizdeki kötü yönde gidiş maalesef hız kesmeden devam etmektedir. Son bir hafta içinde sadece akaryakıta yapılan zamların yansımasının, temel gıda ve tüketim maddelerinden başlayarak, ekonomi ile ilintili her alanda fiyat artışlarının yaşanmasına neden olacağı aşikardır. Memurlar için ise daha yılın ilk iki ayında %8,94 oranında enflasyon farkı oluşmuştur. Bu gidişe bakıldığında temmuz ayına kadar geçen süre içersinde oluşacak enflasyonun ne olacağı öngörülemiyor bile.

Enflasyonun tek haneli olduğu zaman diliminde enflasyon artışlarının biriktirilerek 6 ayda bir yapılması sürdürülebilir bir durumdu. Ancak günümüzde yaşanan enflasyon artışları karşısında 6 ayda bir yapılan artışlar kayıplarımızı anında karşılamadığı gibi memurun ve emeklinin enflasyon karşısında ezilmesine neden olmaktadır. Enflasyon oranlarının yansıtılacağı 6 aylık zaman diliminde memur ve emeklisi ciddi bir satın alma problemi yaşamaktadır.

Memurun ve emeklinin satın alma gücünü korumak, enflasyona yenilmesini önlemek için enflasyon oranındaki zamların 6 ay biriktirilmesi ve ödenmesi sisteminin güncellenmesi şart olmuştur.

Kamu çalışanlarının ve emeklisinin enflasyon karşısında ezdirilmemesi amacıyla, aylık enflasyon oranına göre otomatik olarak zam yapılabilmesi için acilen Enflasyon Oranında Aylık EŞEL Ücret Artış Sistemine geçilmelidir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+