MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAVINDAN 60-69,9 PUANLA BIRAKILAN ÜYELERİMİZ İÇİN AÇTIĞIMIZ DAVALARDAN İPTAL KARARLARI GELDİ.

MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAVINDAN 60-69,9 PUANLA BIRAKILAN ÜYELERİMİZ İÇİN AÇTIĞIMIZ DAVALARDAN İPTAL KARARLARI GELDİ.

Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği Sözlü Sınavında Yazılı Sınav Puanı 60-69,9 Alan Üyelerimizin Sözlü Sınavdan Bırakılmasıyla Doğan ve Eğitim Çalışanı Arkadaşlarımızın Büyük Mağduriyet Yaşadığı Sınav Sonuçlarına Üyelerimizi Temsilen Açtığımız Davalarda Mahkemelerden İptal Kararları Gelmeye Başladı.

Unvan Değişikliği Yazılı Sınav Puanı 60- 69,99 Aralığında Olan Adaylar Sözlü Sınav Asgari Başarı Puanının 70 Puan Olmasından Doğan Olumsuz Sonuçtan Mağdur Edilmişlerdir.

Yaşanan Bu Mağduriyetlere Karşı Üyelerimizi Temsilen Açtığımız Davalardan 4’ü İptal Kararıyla Sonuçlanmakta Olup , Devam Etmekte Olan Davaları İse Yasal Zeminde Yakından Takip Etmekteyiz.

Davaların Sürdüğü Mahkemelerin İptal Kararında “Adayların Sınav Konularına İlişkin Bilgi Düzeyi ile Genel Kültürü ve Genel Yeteneği Şeklideki İki Kriter Bakımından Değerlendirmenin Somut Bilgi ve Belgelere Dayandırılması Zorunluluğu Olduğunu” ve “Adayların Sorulara Verdiği Cevapların Kayıt Altına Alınmasının Objektif Değerlendirme Bakımından Gerekli Olduğuna” Değinmiştir.

İptal Kararı Verilen Davalara İlişkin Emsal Mahkeme Kararı Aşağıda Sunulmuştur.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

picture picture picture picture

+