TEÇ-SEN: “SAYIN BAKAN VE SAYIN MEB BÜROKRATLARI! EĞİTİM ÇALIŞANLARI İÇİN GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ AÇILMASI ÇOK MU ZOR?”

TEÇ-SEN: “SAYIN BAKAN VE SAYIN MEB BÜROKRATLARI! EĞİTİM ÇALIŞANLARI İÇİN GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ AÇILMASI ÇOK MU ZOR?”

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan ve eğitimlerini tamamlayan eğitim çalışanları “Kariyer” yapmak istiyor! Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yapılmasının ölçütü, standardı, sistemi, omurgası neden yok?

Mesela Şube Müdürlüğü, Şeflik, Memurluk, Saymanlık ve Teknik kadro sınavlarının 2 yılda bir yapılması mümkün değil mi? mümkün elbette… yeter ki düzeltmek, iyileştirmek ve sistem kurmak için irademiz olsun… İdeallerimiz olsun… hedeflerimiz olsun… hepsi mümkün.

Sayın Bakan, 17 Şubat 2022 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığımız eylemde “Bir Talimatınız Yeter!” derken kastımız buydu… size “olmaz, olamaz, mümkün değil” diyen bürokratlar olacak! Vallahi de billahi de dinlemeyin onları… sorunların dağ gibi büyümesinin asıl sebebi iş bilmez, iş sevmez, hedefi, hayalleri olmayan bürokratlardır.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün sınav yapma, yürütme ve sonuçlandırma kapasitesi yüksek sevidedir ve bu sebeple diğer bakanlıkların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı yapmaktadır.

Ancak, söz konusu kendi evlatlarının kariyerleri olduğunda Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarını yapmak için çok uzun süre beklemektedir.

Saymanlık Sınavı en son 15 yıl önce yapılmışken,

Memurluk ve Şeflik Sınavı en son 4 yıl önce yapılmışken,

Şube Müdürlüğü sınavı en son 4 yıl önce yapılmışken,

HALA GÖREVDE YÜKSELME İÇİN YAZILI SINAV, SÖZLÜ SINAV VE ATAMA TAKVİMLERİNİN YAYINLANMAMIŞ OLMASINA ANLAM VEREMİYORUZ.

En son yapılan Teknik kadro sınavında yapılan hatalardan, yanlışlardan, haksızlıklardan, adaletsiz uygulamalardan hiç bahsetmiyoruz.

Beklentinin kariyer için Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihlerinin açıklanması olduğunu bilmiyorsanız. Söyleyelim!

GYS ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV TAKVİMLERİNİ BELİRLEYİP, EĞİTİM ÇALIŞANLARINA DUYURUSUNU YAPIN! LÜTFEN!

TEÇ-SEN – TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

+