TEÇ-SEN Türkiye Genelinde Meydanlara İndi.!

TEÇ-SEN Türkiye Genelinde Meydanlara İndi.!

17 Şubat 2022 Perşembe Günü Tüm Türkiye Genelinde Başta Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Olmak Üzere Diğer İllerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri Önlerinde Cesur ve Yürekli Eğitim Çalışanları Kendilerine Reva Görülen Sıfır Zamları ,Sıfır Kazanımları, Sıfır Başarıyı Ortak Basın Açıklaması İle Protesto Ettiler.

Gerçekleştirilen Eylemde Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası; Eğitim Çalışanları Adına Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER’e Seslendi.

Teç-sen olarak diyoruz ki; kamu çalışanlarının her sorununun çözümü vardır. Gün, birlik olma zamanıdır. Gün, kendi kaderimizi kendimiz belirleme zamanıdır. Gün, tohum olup saçılma zamanıdır. Gün, ideolojik tüm yapılardan kopup geleceğin inşası için kolları sıvama zamanıdır.

Sayın milli eğitim bakanımız; eğitim çalışanları memurluk, şeflik, şube müdürlüğü, saymanlık, teknik kadro sınavlarının açılmasını bekliyor. Her 2 yılda bir bu sınavların yapılması için bir sistem kurmak ve belirsiz olan tüm sınavların takvimini belirli yapmak çok mu zor? Hayır bir talimatınıza bakar.

Merkezi sistem sınavlarında ve e-sınavlarda eğitim çalışanlarının da salon başkanı ve gözcüsü olması çok mu zor? Eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne verilmesi çok mu zor? Memur/hizmetli kadrosunda görev yapan öğretmenlerimiz için unvan değişikliği sınavı yapılması çok mu zor? Geçici görevlendirme usul ve esaslarını çıkarmak çok mu zor? Hayır !

“BİR TALİMATINIZ YETER! EĞİTİM ÇALIŞANLARININ YILARDIR HAYAL ETTİKLERİNİ GERÇEK KILABİLİRSİNİZ”

Bilinmelidir ki; KAZANANLAR HEP İNANANLAR OLACAKTIR! Eğitim Çalışanlarının Yıllardır Çözüm Bekleyen Ortak Sorunları Çözülünceye Dek Alanlarda ve Meydanlarda Olmaya Devam Edeceğiz.

Katılım Gösteren Başta TEÇ-SEN İl Teşkilatlarımıza ve Değerli Eğitim Çalışanlarına Sonsuz Teşekkür Ederiz.

ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ! BİZ DE VARIZ !

+