TEÇ-SEN: "Bolu, Düzce ve Sakarya Teşkilatlandırma ve Bilgilendirme Toplantılarımız Tamamlandı."

Teç-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Teşkilatlandırma ve Bilgilendirme Çalışmaları Kapsamında Bolu, Düzce ve Sakarya illerinde eğitim çalışanlarıyla biraraya geldi.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ, Genel Teşkilatlandırma Başkanımız Erol KAÇAKOĞLU ve Genel Sosyal İşler Başkanımız Niyazı DAĞCI'nın katıldığı Teşkilatlandırma ve Bilgilendirme toplantılarında eğitim çalışanlarının sorunları tartışılarak, sendikamızca yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler anlatıldı. 

 

İlki bolu ili öğretmenevinde gerçekleştirilen teşkilatlandırma ve bilgilendirme toplantısında Teç-Sen Bolu İl Yönetim Kurulu oluşturuldu. İl Başkanlığına Hamiyet KILIÇARSLAN, İl Sekreterliğine Murat ÖZBAY, İl Teşkilatlandırma Başkanlığına İsmail YILDIZ, İl Eğitim İşl.Başkanlığına F.Tülay YAŞİLBAŞ, İl Sosyal İşl. Başkanlığına İsmail ÖZTÜRK, İl Mali İşl. Başkanlığına Nurgül YÜCETEPE ve İl Mevzuat İşl.Başkanlığına Şenol YILDIZ getirildi.

Düzce iline hareket eden genel merkez yöneticilerimiz, Düzce İl Başkanlığının verdiği yemekte eğitim çalışanlarıyla biraraya geldi. Genel Başkanımız Ümit DEMİREL ile Düzce İl Başkanımız Hasan Mutlu Ortak Basın Açıklamasnda; "Eğitim çalışanlarının varoluş mücadesi Teç-Sen ile başlamıştır. Birlik ve beraberlik içinde sorunlarımız daha hızlı çözülecektir.  Yıllardır bekleyen sorunlara kayıtsız kalan sendikalar misyonlarını tamamlamıştır." Denildi.

Sakarya ili Ticaret Borsasında gerçekleştirilen ve sakarya eğitim çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşma yapan Sakarya İl Başkanımız Yakup DERİBAŞ; "Sivil Toplum Örgütlerinin amaçları, bireysel hak aramanın başarısızlığını toplumsal başkaldırıyla başarıya dönüştürmektir. Eğitim çalışanları hiçbir sendikada toplumsal bir başkaldırı ve mücadele verememiştir. Teç-Sen ile eğitim çalışanları sorunlarını çözecektir."dedi.

Toplantıya katılan Sakarya eğitim çalışanlarına Sendikamızın çalışmalarına anlatan Genel Başkanımız Ümit DEMİREL "İsyan ve İtibar sloganıyla Eğitim çalışanlarının Varoluş Mücadelesi yine eğitim çalışanlarının fedakarlığı ile başlamıştır. Görünmez kahraman olmadığımızı eğitim çalışanlarını yok sayan zihniyete göstermek zorundayız. Birilerinin adamı olmadan, siyasete bulaşmadan yürüdüğümüz bu yolda kimseye verilecek diyet borcumuz ve göbek bağımız yoktur. Eğitim çalışanlarının haklı talepleri Teç-Sen ile alınacaktır." Dedi. Sakarya Teç-Sen Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerine Genel Merkezimizce Teşekkür Belgesi verildi.

TOPLANTI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

+