Kurucu Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Güven Tazeledi.

Teç-Sen 2.Olağan Genel Kurulu Divan Başkanlığı oluşturuldu. Yapılan Seçimde Divan Başkanlığına Faruk BELDÜZ, Divan Katipliğine Enver DEĞİRMENCİ, Divan Üyeliğine Taner GÜRGAN ve Adnan AKTURAN getirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Açılış konuşması için kürsüye davet edilen Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, kürsüye gelmeden önce Başkanlığa adaylığını açıklayan Ramazan TÜRKARSLAN'ın yanına giderek tebrik etmesi ve birlik ve beraberlik mesajı vermesi salonda uzun süre alkış aldı.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Genel Kurula hitaben "Kadroların Türkiye Kucaklaşmasını gerçekleştirmeye hazırmısınız!" diye sordu. Ardından Genel Kurula katılan tüm illeri tek tek takdim ederek hoşgeldiniz diyen Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Açılış konuşmasında, "3 yıllık sendikal faaliyetimizde, bu güne kadar ne söz verdiysek fazlasıyla tuttuk, hiçbir siyasal partinin kimliğini sendikamızın kimliğine eş değer etmedik, siyasallaşmadık, siyasetin içinde olmadık... eğitim çalışanlarının sorunlarıyla yakından ilgilenerek, sorunların çözülmesi için gerekli olan hukuksal, maddesel ve manevi adımları attık, mücadelemizi yaptık, 3 yıllık süre zarfı içinde makamsal ve mevkisel sarhoşluk yaşamadık, yaşatmadık.. sendikamızın adına ve ismine yakışır duruş gösterip, evrensel değerlerden olan, onur, haysiyet, şeref, namus ve dürüstlük olgularımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz... tüm enerjimizi, motivasyonumuzu ve gücümüzü tüm eğitim çalışanları sendikasının büyümesi ve gelişmesi içinde kullandık ve kullanmaya da devam edeceğiz." Diyen genel Başkanımız Ümit DEMİREL Sözlerini "Sözlerimi tamamlarken, eğitim çalışanlarına olan sevdam, mücadele azmim hırsım ve eğitim çalışanlarının bir gün birlik ve berebarlik içinde bütün olarak dik duracağına olan inancım yerindedir. İftira atanlar ve kul hakkım saklı olanlar dışında Hiçbir arkadaşıma gönül kırgınlığım yoktur. Bir daha fırsat bulamam belki şahsım adıma hepinize ayrı ayrı alın terim, emeğim ve hakkım helal olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin. Allaha Ismarladık."diyerek tamamladı..

SendikamızGenel Sekreteri S.Burçin POYRAZ tarafından okunan Teç-Sen Yönetim Kurulu Faaliyet Raporları ile Teç-sen Denetleme Kurulu Başkanı Sami ŞAHİN tarafından okunan Denetleme Kurulu Raporları görüşülerek, oylandı ve oy çokluğu ile aklandı.

Sendikamızın Tüzük değişikliği ile ilgili Divan başkanlığına sunulan önergelerin görüşülmesi ve oylanmasının ardından genel kurul 26/12/2009 Cumartesi günü faaliyetleri sona erdi.

27 Aralık 2009 Pazar günü yapılan Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri seçiminde 264 delegeden 170 oy alan Kurucu Genel Başkanımız Ümit DEMİREL tekrar Genel Başkanlığa seçildi.

Seçim Sonucunda Teç-Sen Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri Aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

TEÇ-SEN GENEL KURUL RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

TEÇ-SEN 2.OLAĞAN GENEL KURULU MERKEZ YÖNETİM, MERKEZ DENETİM VE MERKEZ DİSİPLİN KURULU LİSTESİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

ASİL

YEDEK

1

Ümit DEMİREL (Genel Başkan)

1

Selda SELVİ

2

S.Burçin POYRAZ

2

Kemal BAŞKAN

3

Niyazi DAĞCI

3

Mehmet KULP

4

Erol KAÇAKOĞLU

4

Eren ÇOLAK

5

Ali GÜLER

5

Erdal ŞİMŞEK

6

Muhammet ERBEK

6

Şükrü ŞAHİN

7

Ergün CENGİZ

7

Eşref AKDEMİR

GENEL MERKEZ DENETLEME KURULU

ASİL

YEDEK

1

Sinan ÖRNEK

1

Mehmet KARADUMAN

2

Ahmet DEMİR

2

Emin SAVAŞ

3

Songül YİĞİTBAŞ

3

Murat DERE

GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU

ASİL

YEDEK

1

Ramazan AYDOĞAN

1

Coşkun ÇİÇEK

2

Musa AKMAN

2

Fahri ACAR

3

Talip TÜRKER

3

Hüseyin ÇİLAHMETOĞLU

+