VHKİ Başvuruları 04-08/01/2010 Tarihinde Alınacak. Sırada Teknik Kadro Sınavları Var.

Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulunca yapılanetkin çalışmalar ve görüşmeler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye geneli  VHKİ ihtiyacı ve bu ihtiyacın MEB Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Hükümleri uyarınca giderilmesi amacıyla Eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarına imkan tanıyan VHKİ Geçişlerinin yapılması sözünü aldık ve gereği yapılıyor.

Sendikamızın bir kazanımı olan NORM KADRO ESASLARI çerçevesi ışığında Türkiye Geneli VHKİ Personel ihtiyacının 15.000 civarında olduğu ve en son şef atamalarıyla birlikte bu ihtiyacın 20.000 civarına ulaştığı her üst düzey görüşmelerde hatırlatılarak eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarının önü sendikamızca açılmıştır. Teknik Kadro Sınavlarının ise 2010 Mart-Nisan ayı içerisinde yapılması için planlama yapılması hususunda sözümüzü aldık.

VHKİ Geçişleriyle ilgili başvurular 04/01/2010 tarihleri ile 08/01/2010 tarihleri arasında başvuruların alınacağı ve 15/01/2010 tarihinde atamaların yapılacağı ile ilgili sözümüzü almış bulunmaktayız. Tüm Eğitim Çalışanlarına ve kariyer bekleyen tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.TEÇ-SEN GENEL MERKEZ

+