VHKİ ve TEKNİK Kadro Sınavlarının Yapılması İçin Milli Eğitim Bakanlığına Gidiyoruz

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarına olanak tanımak için boş bulunan yaklaşık 15000 civarında VHKİ ve 5000 civarındaki boş Teknik Kadro ihtiyaçlarının 2010 yılında karşılanması için Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle görüşeceklerdir.

Eğitim çalışanlarının kariyer yapmalarına imkan tanıyan Görevde yükselme sınavları 2009 yılında sendikamızın girişimleriyle tamamlanmış olup, yıllardır kariyer yapmak için bekleyen YARDIMCI HİZMETLER SINIFI personelleri içinde 2010 yılında Görevde Yükselme Sınavlarının yapılması sözünü alarak sendikamızın başarı hanesine eklemiştik.

Yine, Eğitim çalışanlarının kariyer imkanlarını gözününde tutarak 2010 yılı çalışma takvimimize VHKİ geçişleri ve Teknik kadro sınavlarını ekleyerek, konu ile ilgili çalışmalarımızı vakit kaybetmeden başlatıyoruz.

Sendikamızca yaptığımız araştımaya göre, Şeflik sınavı sonrası Türkiye geneli VHKİ ihtiyaç sayısı 15.000 civarındadır. Ayrıca teknik kadro ihtiyacı  ise 5.000'e yaklaşmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının dolu kadrolarla ihtiyaçlarını karşılayarak eğitime daha iyi hizmet edeceği kesindir.

Sendikamızın arzusu Milli Eğitim Bakanlığında mevcut ihtiyaç kadrolarının belirlenerek, her yıl belirli periyotlarda görevde yükselme sınavlarının yapılması ve personel alımları yapılarak MEB ihtiyaçlarının karşılanması şeklindedir.

Eksik ve yetersiz personelle yapılan çalışmaların aşırı iş yükü, fazla mesai, isteksiz personeller ve verimsiz çalışmalar yarattığı, kurum içi barışı bozduğu kanıtlanmıştır. Bakanlık yetkilileriyle yapacağımız görüşmelerin kariyer bekleyen eğitim çalışanlarına lehine olması için tüm gücümüzle gerekli olan çalışmaları yapacağız.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+