KADROLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYANLAR SENDİKAMIZIN BAŞARILARINI SAHİPLENMEYE ÇALIŞIYORLAR.

Teç-Sen Kastamonu Şube Başkanımız Erol KAÇAKOĞLU ile Kastamonu İl Temsilcimiz Enver DEĞİRMENCİ bazı sendikaların Teç-Sen Çalışmalarını sahiplenmeye çalışmalarına sert tepki gösterdi.

Yapılan Ortak Basın Açıklamasında; Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim çalışanlarının tümüne verilmesi için sendikamızca hazırlanan TBMM başkanlığına sunulan kanun teklifinin bazı sendikalarının Dergilerinde BAŞARI olarak verildiğini, kadrolarımıza sahip çıkmayanların emeklerimize saygısı olmadığını ve Sendikamızın çalışmalarını sahiplenmelerinin sendikamızın amaçlarına ulaştığının göstergesi olduğu belirtilmiştir.

TEÇSEN`den Basın Açıklaması

 Kastamonu kurucu Şube Başkanı Erol Kaçakoğlu ve İl Temsilcisi Enver Değirmencini Yaptğı ortak basın açıklamasında şöyle dendi.

Sendikamız Genel Merkezince 2009 Ocak Ayında "Eğitim Öğretime Hazırlık  Ödeğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesi" amacıyla TBMM çatısı altında başlatılmıştı. Meclis çatısı altında tüm parti guruplarıyla yapılan görüşmeler neticesinde sendikamızca hazırlanan kanun teklifi TBMM'ye kanun teklifi olarak sunulmuş olup Kanun teklifinin yasalaşması için Parti Guruplarıyla görüşmelerimiz devam etmektedir. 

Teç-Sen Genel Merkezimizce yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla 05/06/2009 Tarihinde 02/06/2009 tarihli Kastamonu İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Kararı ile  Kastamonu İl Temsilciliği olarak T.B.M.M Başkanlığına Gidilerek Kastamonu Millet vekillerimizle Görüşülerek  Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğini diğer MEB çalışanlarına da verilmesi için  genel Genel Merkezimizin Hazırlamış Olduğu brifig Dosyası verilmiş ve  M.H.P Kastamonu Millet Vekili Sayın Mehmet SERDAROĞLU  tarafından konun takipçisi olacağını ve konuyu meclise taşıyacağı Kanun Teklifi Olarak Meclise Sunulacağını sözünü aldık  diğer vekillerimizde  destekleyecekleri  yönünde açıklamalar yapmışlardır. İlk adım da 24/09/2009 tarihinde Serdaroğlu'ndan gelmiştir. 

Ramazan Ayı İçerisinde de  Sayın SERDAROĞULU'nun danışmanı Sayın Serdar BÖLÜK tarafından arayarak konun kanun teklifi olarak meclise taşındığı yönünde bilgi vermiş ve daha sonrada yerel gazetelerde yayımlanmıştır.  

Ancak Bazı Sendikalar geçmişte kadrolarımıza sahip çıkmadığı  gibi bu gün   çalışmalarımızın meyvelerini dergilerinde yayımlayarak sahiplenmeye kalktıkları açıkça görülmektedir. Kadrolarımıza sahip çıkmayanların emeğimizde saygıları olmadığı anlaşılıyor çalışmalırımızın neticelerine sahiplenmeleri bizim amaçlarımıza ulaştığımızın göstergesidir. 

+