YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN...

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimlerinde okullarda görev alan yardımcı hizmetler sınıfında çalışan eğitim çalışanlarına seçim ücretinin ödenip, ödenmeyeceği, ödenirse nasıl ödeneceği?  konusunda sendikamıza soru ve sorunlar iletilmiştir. 

Geçtiğimiz genel seçim ve referandumda karşılaşılan sorunların tekrarlanmaması maksadıyla daha önce sitemizde de yayınlanan haber ve sendikamızca yapılan girişimler sonucunda YÜKSEK SEÇİM KURULUNUN konu ile ilgili sendikamıza gönderdiği görüşü tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Geçmiş yıllarda, sendikamızca Yüksek seçim kuruluna ücretlerle ilgili sorunlar aksettirilmiş ve bu sorunların çözülmesi istenmiştir. Yüksek Seçim kurulundan gelen yazıda seçimlerde okullarda görev alan hizmetlilere (2) iki gündelik ödeneceği belirtilmiştir.

Bu sebeple, geçmiş seçim ve referandum dönemlerinde yaşanılan sıkıntıların önümüzdeki 29 Mart Yerel Seçimlerinde yaşanmaması; yapılması gerekenler ve Yüksek Seçim Kurulunun konu ile ilgili yazısı için Devamını Oku'ya tıklayın.

MUTLAKA OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI GÖREV BELGESİ İSTEYİN !

1- Devletin dili yazı olduğunun unutulmaması gereklidir. Bu sebeple okul müdürlüğünün sözlü olarak görev vermesi mümkün olmamakla birlikte, sendikamıza gelen çoğu şikayetlerde herhangi bir görevlendirme olmadan sözle görevlendirme yapıldığı ve seçim kurullarında görevlendirilen hizmetli personelin isminin olmaması sebebiyle herhangi bir ücret ödenmediği görülmektedir. (konu ile ilgili gerekli duyuru ve yazışmaların sendikamız şube/il/ilçe temsilcilerimiz nezdinde görev alanlarında bulunan tüm eğitim kurumlarına yapılması sağlanacaktır.)

2- Yüksek Seçim Kurulunun sendikamıza vermiş olduğu yazıyı ve okul müdürlüğünün yazılı görev belgesini dilekçenize ekleyerek, Okul Müdürlüğünüzden ücretinizi talep edin.  

picture

+