SEÇİMDE GÖREV ALAN HİZMETLİLERE ÜCRET ÖDENECEĞİ KESİNLEŞTİ

 Yıllarca Eğitim çalışanlarının kanayan yarası haline gelmiş, çalış-ücret alma politikasının bir ürünü olan hizmetli seçim görevleri, sendikamızın girişimi ile sonuçlanmıştır.

   22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerde okullarda hizmetli olarak görevlendirilen kadrolarımızın 2 (iki) gündelik alacağı hakkındaki Yüksek Seçim Kurulunun yazısı ektedir.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde okullarda hizmetli kadrosunda görevlendirilen arkadaşlarımızın ücretlerini alamayacakları ilçe seçim kurallarınca ve okul müdürlüklerince dile getirilmekte ve bu konuyla ilgili sendikamıza birçok dilekçe gelmekteydi.

   Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak kadrolarımızın sorumluluğu ve bilinci içinde bu konuda Yüksek Seçim Kuruluna açıklayıcı ve önlem alınması hakkında yazımız gönderilmişti.   Yüksek Seçim Kurulunca sendikamızın yazısına cevaben verilen yazıda seçimlerde okullarda görev alan hizmetlilerin 2 (iki) gündelik ücret alacağı kesin hükme bağlanmış olup, sendikamızın kazanımı değerli hizmetli kardeşlerimize hayırlı olsun.

picture

+