Dekandan Hizmetliye Fiziki Darp !!!

 İŞTE BİZ BU ZİHNİYETE KARŞI TEÇ-SEN'İ KURDUK !!!

DEKANDAN HİZMETLİ'YE FİZİKİ DARP !!!

Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Ahmet Can kurumda çalışan bir görevliyi dövdüğü iddiası ile hakkında soruşturma açıldı.

Mimarlık Mühendislik Fakültesi'nde hizmetli olarak görev yapan H. A. K. dün akşam saatlerinde ders sonunda derslikleri kontrol etmek istedi. Derslikleri kontrol ettikten sonra görev yerine dönen Hizmetli H. A. K.'ye Dekan Prof.Dr. Can, ‘Sen neredesin' diye bağırdıktan sonra tokat atmaya başladı. Bu sırada görevli dekanın hışmından kurtulmak için uzaklaşmak isterken bu kez arkasından tekme salladı. Devamı için tıklayın !


ŞİKAYETÇİ OLDU.


TÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Can'ın şiddetine maruz kalan hizmetli H. A. K. jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Hizmetli başından geçenleri tek tek anlattı.


Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan yetişen ve kimsesiz olan hizmetli Karakadıoğlu apar topar dün öğle saatlerinde İpsala Meslek Yüksek Okulu'na tayin edildi.


DAYAK ÜNİVERSİTEDE


Edirne İsmail Güner İlköğretim Okulu'nda bir öğretmenin 5. sınıf öğrencisine şiddet uyguladığı görüntüler kamuoyuna yansıyınca büyük tepki toplamıştı. Öğrencisini dayat atan öğretmen Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Uzunköprü'ye atanmıştı. İlköğretim'den sonra okullardaki şiddetin bir örneği şimdi de yüksek öğrenimde ortaya çıkmış oldu.


Gazete haber linki : http://www.sonhabergazetesi.com/haber/haber_detay.asp?haberID=584


Genel Başkanımız Ümit DEMİREL; "Türkiye genelinde, aşırı iş yükü, eksik istihdam ve ücret adaletsizliği denildiğinde ilk akla gelen kurum Eğitim Hizmetleri iş koludur. Personel eksikliği kaynaklı binlerce sorunun ortaya çıktığı eğitim hizmetleri iş kolunda görev yapan yardımcı hizmetler sınıfı personellerinin kurum amirleri tarafından yapılan baskı ve manevi şiddetin yanında fiziki şiddetinde oluşmaya başlaması kabul edilemez bir durumdur.

Öyleki, Yetiştirme yurtlarında yetişen gençlerimizin topluma adaptasyonunun sağlanması, gelecek endişelerinin giderilmesi ve ülkemize iyi hizmet edebilir vatandaşlar haline getirilmesi devletin görevleri arasındadır. Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Profösör Doktor Ahmet CAN'ın yurta yetişen ve devlet memuru olarak görev yapan hizmetli kardeşimize karşı gerçekleştirdiği fiziki darp ve bu fiziki darpın akabinde hizmetli kardeşimizin görev yerinin değiştirilmesinin hukuki bir dayanağı bulunmamaktadır.

Sendika olarak, Türkiye'de statüsü ne olursa olsun kanunların herkese eşit olarak kullanılması tarafımızı her zaman ortaya koyduğumuz bilinmektedir. Yazılı kanunlarımızda "Suçu işleyenin Cezalandırılması" esastır. Ancak bu olayda suçu işleyeni cezalandırmak yerine suçu teşvik eden bir tatbik söz konusudur. Darpa uğrayan eğitim çalışanı hizmetli kardeşimizin görev yerinin değiştirilmesiyle ceza suçu işlemeyen ve hakkını arayana kesilmiştir.

Yönetim kademelerinde bulunan ve devleti temsil eden her kamu görevlisinin temsil ettiği devletin özelliklerine göre davranması ve Türkiye'de adaletin statü ayrımı yapılmaksızın herkese eşit uygulanması temennisiyle eğitim çalışanı hizmetli kardeşimize karşı yapılan fiziki darpı esefle kınıyor, konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz." Dedi.

YURTDER Genel Başkanı Murat YILDIZ; Olayı şiddetle ve esefle kınadığı belirtti ve H.A.K kardeşimize atılan tokatın bütün Yetiştirme Yurtlarından Yetişen gençlerimize atılmış olduğunu ve bu olayın takipci olacağını belirtti. Gençlerimizin toplumdan soyutlanmamasını ve ne olursa olsun gençlerimize sahip çıkılmalıdır." dedi.


İstanbul YURTAY Başkanı Abdullah KARADUMAN;  "Birileri hala kendi egolarını tatmin ediyor. İçindeki öfke yada kin her neyse bunu yurt çocuğundan çıkartmaya çalışıyor. Sadece kınıyor ve sizleri de kınamaya davet ediyorum" dedi.

KINAMA MESAJLARINIZI AŞAĞIDA YAZILI TELEFON VE MAİL ADRESLERİNİ KULLANARAK İLETEBİLİRSİNİZ.


Dekanın telefonu ve mail adresi : Santral telefon : 0284 - 226 12 17- 18 - 19


Mail adresi : muhmimfak@trakya.edu.tr muhmimfak@trakya.edu.tr

+