MÖB'de YAP BOZ OYUNU 4.PERDE AÇILDI

"ORANTILI GÜÇ DEĞİL ORANTILI SOYKIRIM YAPILIYOR"

Filistin topraklarını 60 yıldır işgal altında tutan israil 2 gündür gazze şeridine bombalar yağdırmaktadır. Dünyanın gözü önünde hiçbir meşru gerekçesi olmadan yapılan bu katliamların meşru hale getirilmesinden endişe duymaktayız.

Çünkü, yapılan saldırılar sonucunda 300 sivil kadın, çocuk, yaşlı filistinli halk şehit olmuş, 1000'e yakın filistinli yaralı olarak tedavi altına alınmıştır. Acı olan bir gerçek daha varki şuan gazze şeridinin giriş ve çıkış yolları israil tarafından tamamen kapatılarak insani yardıma dahi müsaade edilmemektedir. İnsani yardım alamayan filistin halkı açlık, susuzluk, soğukla bir başına bırakılması, hastanelerde ilaç bulunmaması, elektrik, su, gaz v.b. tüm gereksinimlerin kesilmesi, tüm bunlara rağmen birde üzerlerine bomba yağdırılmasının adı SOYKIRIM değilde nedir? devamı için tıklayın.

 

GENEL BAŞKAN DEMİREL : İSRAİL ADIM ADIM SOYKIRIM YAPIYOR.

"ORANTILI GÜÇ DEĞİL ORANTILI SOYKIRIM YAPILIYOR"

Filistin topraklarını 60 yıldır işgal altında tutan israil 2 gündür gazze şeridine bombalar yağdırmaktadır. Dünyanın gözü önünde hiçbir meşru gerekçesi olmadan yapılan bu katliamların meşru hale getirilmesinden endişe duymaktayız.

Çünkü, yapılan saldırılar sonucunda 300 sivil kadın, çocuk, yaşlı filistinli halk şehit olmuş, 1000'e yakın filistinli yaralı olarak tedavi altına alınmıştır. Acı olan bir gerçek daha varki şuan gazze şeridinin giriş ve çıkış yolları israil tarafından tamamen kapatılarak insani yardıma dahi müsaade edilmemektedir. İnsani yardım alamayan filistin halkı açlık, susuzluk, soğukla bir başına bırakılması, hastanelerde ilaç bulunmaması, elektrik, su, gaz v.b. tüm gereksinimlerin kesilmesi, tüm bunlara rağmen birde üzerlerine bomba yağdırılmasının adı SOYKIRIM değilde nedir?

İsrailin 50 yıl önceki planlarını, adım adım uygulamaya koymuştur. 50 yıl önceki plan dahilinde filistin halkının soyunun tükenmesi için hem kültürel erezyona uğratma çalışmaları yürütürken aynı zamanda dünya devleri olan devletleri arkasına alarak filistin topraklarına bombalar yağdırmaktadır. İsrail tarafından tek taraflı olarak yapılan bu SOYKIRIM SAVAŞI "Kendini Savunma Hakkı" gibi söz ve söylemlerle meşru zemine oturtulmaya çalışılmaktadır.

Hayvanlara işkence edildiğinde dünyayı ayağa kaldıran avrupa ülkeleri, konu müslüman olan filistin halkı olduğunda yapılan soykırıma sessiz kalmaktadır. İsrailin yaptığı bu soykırıma sessiz kalan devletler filistin halkının vebalini alacağı gibi israilin döktüğü masum kanların da ortağı olacaktır.

Filistin halkının tek silahı TAŞ'dır. Size taş atan bir halka en üst teknolojilerle donatılmış savaş silahlarıyla karşılık vermenin adınada "ORANTILI GÜÇ" diyenlerin asıl amacı, söylemlerinin niyeti "ORANTILI SOYKIRIM" olmasın sakın. İsrail, filistin halkını kobay olarak kullanmaktadır. Yavaş yavaş adım adım soykırım yapmaktadır.

İsrailin filistin halkı üzerine yaptığı SOYKIRIM SAVAŞINI şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

+