TOPLU KATILIMLAR DEVAM EDİYOR, HOŞGELDİN İSTANBUL

TOPLU KATILIMLAR DEVAM EDİYOR.

BİRİLERİ ÇILDIRIYOR.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının hızlı ve güçlü büyümesi devam ediyor. İstanbul Eğitim Çalışanlarının varoluş mücadelesine "EVET" demesi bazı sendikalarda şaşkınlık yaratmaya devam ediyor. İstanbul Bölge Başkanlıkları, İl ve İlçe Başkanlıkları bir bir kurulmaya başlandı. Çok yakın bir zamanda tüm istanbul ilçelerinde Teç-Sen bayrağı dalgalanacak.

Gün geçmiyorki her gün Teç-Sen aleyhinde iftira ve karalama propagandası yapıldığı halde eğitim çalışanları "EVET" mührünü Teç-Sen lehinde kullanıyor. Çünkü teç-sen gücünü sadece üyelerinden alıyor, üyeleriyle birlikte alanlara iniyor, bindirme kıtalarla eylem yapmıyor, Hamasi nutuklarla, siyasi rantlarla üye avcılığı yapmıyor, Yanlışı gördüğü yerde üye kaybedermiyim diye düşünüp kıvırmalı siyaset yapmıyor, haksızlıklara karşı haklıdan yana tavır koyuyor. Hiçkimseden yana taraf olmuyor. Düstüründan ödün vermiyor ve yolundan dönmüyor.Teç-Sen Tüm Türkiye'de sloganımızla başlattığımız teşkilatlandırma çalışmalarımızla sizleri ÇILDIRTMAYA DEVAM EDECEĞİMİZ İÇİN ÜZGÜNÜZ.

KASIM 2008 TEŞKİLAT ÇALIŞMASI RAPORU

         Kasım Ayında yaptığım çalışmalarımızda,  İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine veya güzergahımız üzerinde bulunan Okul ve Kurumlarımıza giderek, Eğitim Çalışanları Kardeşlerimizle buluşmak sendikamızın amaçlarını ve hedeflerini anlatmak, sendikalarına sahip çıkmalarını sağlamak için, çalışmalarımız oldu.

            İstanbul Avrupa yakasındaki İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ziyaretinde bulunduk. Gazi Osman paşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan ve sendikasını gönül veren kardeşimiz ve İstanbul 1.nci Bölge Başkanımız Kazım ÖZAVCI' yla görüşme sağlandı. Sıcak ilgi ve alaka gösteren, Mehmet YAVUZ, Bayram BAŞ, Mustafa CEBE ve bir çok arkadaşlarımızla birlikte yola çıkmanın gururunu yaşadık. Öncelikle Kazım Beyin Yönetim Onayını vererek, çalışmalarını başlattık.  Kazım ÖZAVCI ve arkadaşlarının Eyüp İlçe çalışanlarından da desteklerini alarak, Kağıthane İlçesine, buradan da Yusuf  KOÇAK, Mehmet PEKTAŞ ve Mürsel YÖNEV 'in desteklerini gördük. Beşiktaş İlçesi eğitim çalışanlarımıza sendikamızı anlatabilme imkânı bulduk.

 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla görüşmeler yaptık. Kendi sendikasının Teç-sen olduğunu bilen ve düşünen Tüm eğitim çalışanları kardeşlerimize verdikleri destek nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan, Münir BERBEROĞLU, Cezmi AYHAN Fadime GÜLTEN, Aynur KAYA ve Mehmet ÇAKIR'a teşekkürlerimizi ifade ettik. Cağaloğlu Lisesini, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde çalışanlarımızı da ziyaret ederek mutlu bir şekilde ayrıldım.

            Anadolu yakasına geçerek, Sultanbeyli İlçesinde ki Resul GÜNDOĞDU' yla görüşme sağlanmıştır, İlçe Temsilciliğini konusunda yardımcı olma noktasında destek verdiklerini ifade ederek, İlçe Çalışanlarımızla birlikte toplantı yapılmıştır.

 Daha sonra İl Yönetimini oluşturacağını, İlçe Eğitim çalışanları kardeşlerimizden Yaşar YILDIRIM, Mecit SUNDAVAÇ, Serkan SAĞLAM, Erdal GÜRGEN, arkadaşlarımızın sendikamıza sıcak ilgi ve alaka göstermeleri, destek verdiklerini ifade etmişlerdir.

            Yaptığımız il çalışmalarında, emek ve ekmek için mücadele eden eğitim çalışanları kardeşlerimizin ben değil biz olma olgusuyla hareket ederek, her şeyin paylaşıldıkça anlam kazandığını düşünerek bütün güzel yanlarımızı paylaşmayı hedef yaptığımızın bilinmesi gerektiği aşikardır.

             Bu İtibarla; İstanbul İli teşkilatlandırma çalışmaları başarıyla tamamlanmış olup, İstanbul ilçe temsilciliklerinin oluşturulması için yetkiler verilerek Bölge Başkanlıklarının oluşturulmasına devam edilecektir. 7 bölge başkanlığının kurulmasını planladığımız İstanbul ilinde 1. Bölge Başkanlığının kurulması da sevincimizi daha da artırmıştır. Türkiye'de tanınan bilinen ve hedeflerine tam isabetle tutturan, kurumsal kimliği ve ne için mücadele verdiği bilinen bir Teç-Sen yarınlara umutla bakılmasının garantisi haline gelmiştir.

            Tüm İstanbul eğitim çalışanları kardeşlerimize ve Bölge/İl ve İlçe temsilciliği görevini alan tüm yöneticilerimize sonsuz şükran sunuyorum.

Niyazi DAĞCI

Genel Teşkilatlandırma Başkanı

picture picture picture picture picture picture
picture picture

+