2009 YILI GÖREVDE YÜKSELME YILI OLACAK !


T.C. Bakanlar Kurulunun 2008/14249 sayılı kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer bakanlıklara ihtiyaçlarının karşılanması için kadro tahsis işlemleri yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına Sendikamız Genel Başkanlığınca yapılan 11/09/2008 tarih ve 352 sayılı yazısında Şube Müdürlüğü, VHKİ, Bil.İşletmenliği ve Memur kadrolarında bulunan ihtiyaç sayılarının çokluğu gözönünde bulundurularak, 2009 yılında görevde yükselme sınavlarının ve kadrolar arası geçişlerin sağlaması için resmi talepte bulunulmuştu. Bakanlık düzeyinde yapılan görüşmelerde de ısrarla bu konunun üzerinde durularak, eğitim çalışanlarının KARİYER yapmalarına olanak sağlayacak düzenlemelerin bir an önce yapılması hususundaki sendikamız görüşleri en üst düzeyde iletilmişti. Sürecin düzgün işlemesi için yapılması gerekenleri okumak için tıklayın.

Öncelikle, Bakanlar Kurulunca tahsis edilen kadrolardan;

1- Şube Müdürlüğü : 129

2- VHKİ         7210

3- Bil.İşletmenliği: 510

4- Teknisyen :253

5-Şoför : 215

Başta olmak üzere tahsis edilen kadroların 2009 yılı içinde mutlaka görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği çerçevesinde uygun bir takvim hazırlanarak, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, TEKNİSYENLİK ve ŞOFÖR Kadroları için Görevde Yükselme Sınavı yapılması, VHKİ ve Bil.İşletmenliği Kadroları için Unvan değişikliği işlemleri yapılarak kadroların tümü Milli Eğitim Bakanlığınca doldurulmalıdır.

Ancak, dikkat edilmesi gereken bir hususun altını çizmekte yarar vardır. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim çalışanları üzerine tesis edeceği işlemlerde geç ve yavaş davranması, umursamaz ve ciddiyetsiz yaklaşması bizim ve eğitim çalışanlarının en önemli sorunudur. Bu sebeple gerek sendika olarak bizler bu konunun takipcisi olacağız ve gerek eylemsel tepki koyma sürecinin başlatılmasında, gerekse bakanlığa konunun hatırlatılması noktasında en etkin ve verimli mücadele sürecini birlikte yürütmeliyiz.

Unutmamak gerekirki, dağınık bulutlardan yağmur yağmaz ! beraber, birlik içinde topyekün yapılacak bir mücadelenin başarısız olma şansı yoktur. Kadrolar için tıklayın

NOT: ŞEFLİK SINAVI BAŞVURU TARİHLERİNİN AÇIKLANMASIYLA İLGİLİ GENEL BAŞKANIMIZ ÜMİT DEMİREL'İN BAKANLIK GÖRÜŞMELERİ DEVAM ETMEKTEDİR.

EN GEÇ 14/11/2008 TARİHİNDE GENEL BAŞKANIMIZ ÜMİT DEMİREL'İN YAPACAĞI AÇIKLAMAYI SİTEMİZDEN ANINDA DUYURACAĞIZ.

+