TÜM TÜRKİYE'DE KİTLESEL EYLEMLERİMİZ BAŞARIYLA YAPILDI.


MALİ VE ÖZLÜK HAK GASPLARINI PROTESTO ETMEK İÇİN ALANLARDAYDIK.

Tüm Türkiye'de "ÜVEY EVLAT  DEĞİLİZ" sloganıyla 30 Ekim 2008 saat 12:00'da başlattığımız kitlesel eylemler yoğun katılımlarla yapıldı.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapılan eyleme Milli Eğitim Bakanlığı personellerinin büyük ilgi göstermesi sevinçle karşılandı. Öğretmen harici kadroların başlatmış olduğu varoluş mücedelesinin önemli ayaklarından birini oluşturan eylemsel tepki koyma noktasında sendikamız alnının akıyla bu zor görevide başarmış olması ayrı bir sevinç kaynağı oluşturmuştur.

Eylem öncesi Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Hikmet ORMAN'la görüşme yapan genel merkez yöneticilerimiz, özellikle Şeflik sınav tarihinin resmi olarak açıklanmasına rağmen niçin hala başvurularının alınmadığı, eğitim çalışanlarının genel sorunlarından olan ek ders ücretinin ve eğitim öğretim tazminatlarının tüm eğitim çalışanlarına artık ayrım gözetilmeksizin verilmesi gerektiği, yardımcı hizmetler kadrolarının memur kadrosuna geçirilmesi için görevde yükselme sınavlarının açılmasıyla ilgili bir dizi görüşmelerde bulunmuştur. devamı ve eylem resimleri için tıklayın.

Yapılan görüşmeler neticesinde şeflik sınavına başvuru sayısının çokluğu, eğitim seminerlerinin illerde yapılabilmesi için bir dizi çalışmaların olması nedeniyle gecikme olduğu, ancak en geç 05 kasım 2008 tarihinde ilsis modulünden başvurularının alınmaya başlanacağı, Ayrıca yardımcı hizmetler sınıfından genel idare hizmetler sınıfına geçişle ilgili görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının 2009 yılı içinde illerden gelen taleplerde dikkate alınarak ihtiyaç sayısına göre yapılabileceğini belirtmiştir.

+