Başarı Belgesi Sadece Öğretmenlere Değil, Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmelidir.!

Başarı Belgesi Sadece Öğretmenlere Değil, Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmelidir.!

Okul ve Kurumlarımızda Covid/19 Mücadelesi ve Yüz Yüze Eğitim Sürecine Geçiş, Topyekün Bir Çalışmanın ve Gayretin Ürünü Olarak Hayata Geçmiştir.

Özellikle Covid/19 ile mücadele sürecinde; İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Okul ve Kurumlarda Görev yapan Eğitim Çalışanları, Valilik/kaymakamlık’larca Sağlık Müdürlüklerinde, Hastanelerde,112, vefa iletişim merkezleri gibi Covid 19 Mücadelesi kapsamında bir çok alanda görevlendirilmişlerdir. 

Bizler şahidiz ki bu mücadelede kurumlar arasında en fazla görev verilen personel de il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde ve okullarda görev yapan şef/memur/şoför/hizmetli kadrolarında görev yapan personeller olmuştur. Hastanelerde sağlık personeline destek amacıyla bir çok hizmetli arkadaşımız görev almıştır. 112/Vefa İletişim Merkezlerinde şef/memur/şoför arkadaşlarımız vardiyalı bir şekilde gece gündüz demeden görev yapmıştır.

Ama iş teşekküre/başarı belgesine gelince eğitim çalışanları yine ayrılmış, bizlerin gösterdiği emek, verdiği çaba, yaptığı mesai unutulmuştur.. 

Sayın Bakan; Covid 19 Mücadelesinde görev alan tüm personelin verdiği emek ve mesai hiç şüphesiz çok kıymetli ve değerlidir.  Bu emek ve mesaiyi ayrım gözetmeksizin taltif etmek de Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevi olmalıydı. Ama maalesef Milli Eğitim Bakanlığı yine kendi öz personelini görmezden gelmiş, personelleri arasında öğretmen ve diğerleri ayrımı yaparak Covid/19 ile mücadele sürecinin akabinde başarı belgesini sadece öğretmen/idareci kadrolarında görev yapan personele vermeyi yeterli görmüştür.

Sayın Bakana buradan bir kez daha sesleniyoruz.. Okul ve Kurumlarımızda Covid/19 Mücadelesi ve Yüz Yüze Eğitim Sürecine Geçiş, Topyekün Bir Çalışmanın ve Gayretin Ürünü Olarak Hayata Geçmiştir. Salgının ilk baş gösterdiği ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde Covid/19 Mücadelesinin açık ara kahramanı şef/memur/hizmetli/şoför arkadaşlarımızdır. Size yakışan eğitim çalışanları arasında ayrım yapmak değil, eğitim faaliyetini ve çalışanlarını ayrım gözetmeksizin bir bütün olarak görmek ve buna göre davranmaktır.   

Başarı Belgesi Tüm Eğitim Çalışanlarının Hakkıdır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ
 

picture

+