Unvan Değişikliği Sınavı Mazeret Atamalarında Sorun Devam Ediyor!

MEB UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI SONRASI TAŞRADA ÇALIŞAN VE MAZERETİ OLAN ("EŞ DURUMU", "ENGELLİ" VE "SAĞLIK" ) EĞİTİM ÇALIŞANLARININ ATAMA İŞLEMLERİNİ HALA BEKLETİYOR! TAŞRA TEŞKİLATINDAN BOŞ KADRO VE VALİLİK UYGUN GÖRÜŞÜ İSTERKEN...

AYNI ŞARTLARDA OLAN MERKEZ TEŞKİLATININ MAZERET ATAMALARINI VAKİT KAYBETMEDEN 1 GÜNDE YAPMIŞTIR. EL İNSAF... EL VİCDAN! BAŞINDAN SONUNA SORUNLU GİDEN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV SÜRECİNİN ARTIK SONA ERMESİ İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ MAHMUT ÖZER'E RESMİ YAZI İLE BAŞVURU YAPTIK!

___________________________________________________________________

Prof.Dr. Mahmut ÖZER

Milli Eğitim Bakanı

 

            Milli Eğitim Bakanlığınca, Unvan Değişikliği Yazılı Sınavı, Sözlü Sınavı ve son olarak Tercih ve Atama işlemleri tamamlanmıştır.

 

MEB Unvan Değişikliği sınav ilanında hangi branştan, hangi ilde kaç adet ihtiyaç olduğu belirtilmeksizin ve puan üstünlüğüne göre atamaların yapılacağı belirtilmiş olmasına rağmen branş bazlı atamalar yapılmıştır. Ayrıca yazılı sınavdan 60-69,99 puan aralığında olan eğitim çalışanları sözlü sınavdan başarısız sayılmış ve binlerce eğitim çalışanının tercih hakkı elinden alınmıştır.

Tercih ve Atama işlemlerinden sonra ise “Eş”, “Sağlık” ve “Engelli” mazereti olan eğitim çalışanlarının başvurularının kabul edilmeyeceği ve geçici görevlendirme yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bakanlık MERKEZ TEŞKİLATI personellerinin geçici görevlendirme iş ve işlemleri “BOŞ KADRO VE UYGUN GÖRÜŞ” istenmeden hızlı bir şekilde ve geciktirilmeden yapılmış ve görevlerine başlamıştır.

Taşra teşkilatının geçici görevlendirme talepleri ise “BOŞ KADRO VAR MI?”, Atandığınız ilde “GÖREVE BAŞLADINIZ MI?” ve Atandığınız ilden “UYGUN GÖRÜŞ YAZISI VAR MI?” gibi birçok sorunla eğitim çalışanlarını baş başa bırakılması ciddi huzursuzluk yaratmaktadır. Merkez teşkilatının sorununa derhal çözüm üreten ve işlem başlatan Milli Eğitim Bakanlığından Taşra teşkilatı için de hızlı karar almasını bekliyoruz.

Bu nedenle; Unvan Değişikliği Sınavını kazanıp ataması yapılan eğitim çalışanlarından mazereti olanların (Eş, Sağlık, Engelli) atamalarının ikametgahlarına yapılması hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

 

  Ümit DEMİREL

   Genel Başkan

 

+