Destek Hizmetleri Genel Müdürü Kemal KARAHAN’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Destek Hizmetleri Genel Müdürü Kemal KARAHAN’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ’dan oluşan heyet ile M.E.B. Destek Hizmetleri Genel Müdürü Kemal KARAHAN’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Görüşmede; şoför, mühendis teknisyen, tekniker v.b. kadrolarda görev yapan personellerin seyyar görev tazminatı ödemelerinin, görev gerçekleşmeden bildirimi ve vize edilmesi uygulamasının mağduriyetler yarattığı, özellikle şoför kadrosunda görev yapan personelin seyyar görev bildirimlerinin çalıştıkları gün sayısından az ödendiği, seyyar görev tazminatı ödemelerinin bildirimlerinin seyyar görev belgelerine göre seyyar görevin gerçekleşmesinden sonra yapılması ile bu mağduriyetlerin giderilebileceği konusu gündeme getirilmiştir.
İhale iş ve işlemlerinde görevli personel ile muhasebe iş ve işlemlerinde görevli personele yaptıkları görev itibariyle risk tazminatı veya başka bir ad altında ücret ödemesi yapılması talebi iletilmiştir.

Ayrıca; giyim yardımı ödemelerinin ve yemek ücretlerinin günümüz şartlarından çok uzak komik rakamlar haline geldiği, söz konusu yardım miktarlarının güncellenmesi ve yemek yardımlarının nakdi olarak verilmesi, 4/B statüsünde görev yapan eğitim çalışanlarına da giyim yardımı yapılması gerektiği ifade edilmiştir.
Yine; Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda hizmetli, teknisyen, şoför kadrolarında görev yapan eğitim çalışanlarına yer tahsisi konularında eksiklikler bulunduğu, sıkıntılar yaşandığını, bu nedenle kurumların bu konuya azami özeni göstermesi için uyarılması talebi iletilmiştir.

Sayın Genel Müdürümüze yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+