Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin DÜLGER’i Makamında Ziyaret Ettik.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin DÜLGER’i Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Danışmanımız Niyazi DAĞCI’dan oluşan heyet ile M.E.B. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin DÜLGER’i Makamında Ziyaret Ettik.

Ziyarette özellikle Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Kurslarının, Halk Eğitim Merkezlerince düzenlenebilen kurslar kapsamına alınması ve kurs modülüne tanımlanması için gerekli çalışmaların başlatılması talebi iletilmiş, Genel Müdürümüz de talebimizi değerlendirilebilir ve makul bulduğunu konuyla ilgili çalışma yapılacağını ifade etmiştir.

Ziyaret kapsamında yine Halk Eğitim merkezlerinin ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri bünyesindeki hayat boyu öğrenme bölümlerinin genel sorun ve taleplerini içeren bilgi notu paylaşılmıştır.

Bilgi notunda kısaca; halk eğitim merkezi müdürlüklerinin aşırı iş yükü konusu, idareci ve personel istihdamında yaşanan sorunlar, kurs modüllerinin güncellenmesi, açık öğretim kayıtlarında yaşanan sorunlar, hizmet binası konularındaki talepler, Hayat Boyu öğrenme Bölümü ile ilgili PİKTES projesi kapsamında iş ve işlemler İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde koordinatörlükler kurularak yürütüldüğü ve ek ücret ödendiği, ilçelerde ise projenin ilgili bölüm üzerinden yürütüldüğü ve iş yükü karşısında ek ücret ödenmediği, ilgili bölüm personeli için hizmet içi eğitim kurslarının düzenlenmesi talepleri yer bulmuştur.

Sayın Genel Müdürümüze yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+