Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’i ziyaret etti.

Görüşmede; Unvan Değişikliği Sınavı sonucunda yapılan atamalarda mazeret atamalarının yapılması, aynı sınavda boş kalan kadrolara ek atama yapılması, 3 yıldır yapılmayan Görevde Yükselme (Şeflik,Memurluk,Saymanlık) sınavlarının en kısa sürede yapılması, Şube Müdürlüğü sınavının açılması ve Unvan Değişikliği Sınavının 2022 yılında tekrar yapılması taleplerimizi ilettik. 

Sayın Genel Müdürümüz; Unvan değişikliği sınavı sonucunda yapılan atamalarda mazeret dilekçelerine işlem yapılmayacağı ve mazeret ataması yapmayacaklarını belirtti. Daha önce yaptığımız merkez teşkilatı haberine ise Bakanlık merkez teşkilatından hiç kimsenin kararnamesinin değişmediği ve görevlendirme ile merkez teşkilatına geri çekildiği ve taşra teşkilatı içinde boş kadro olması durumunda görevlendirme yapmayı düşündüklerini söyledi. Ek atama hususunda ise kadroların dolduğu ve ilan edilen kadroya ekleme yapamayacakları için ek atama yapacak kadronun bulunmadığı için ek atama düşünmediklerini söyledi. 

Görevde Yükselme Sınavı ve Yeniden Unvan Değişikliği sınavı çalışmalarına başladıklarını belirten Sayın Genel Müdür tarih veremeyeceklerini ancak ihtiyaç analizlerinin hazırlandığını belirtti. 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+