“KİMSENİNİN İÇİNE SİNMEDİĞİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINDA MAZERET ATAMALARI NEDEN YAPILMIYOR? BELİRSİZLİKTEN ZEVK Mİ ALIYORSUNUZ?”

“KİMSENİNİN İÇİNE SİNMEDİĞİ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINDA MAZERET ATAMALARI NEDEN YAPILMIYOR?

BELİRSİZLİKTEN ZEVK Mİ ALIYORSUNUZ?”

 

Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği sınavında yürüttüğü belirsizlik sürecine devam ediyor.

 

Sınavların ertelenmesi ile başlayan, yazılı sınavın ne zaman olacağı belirsizliği, sınav sorularının yayınlanmaması gereksizliği, sözlü sınavın ne zaman yapılacağı belirsizliği, tercihlerin ne zaman yapılacağı belirsizliği, 64-B uygulanıp uygulanmayacağı belirsizliği, atamaların ne zaman yapılacağı belirsizliği… her birinin arasında 3 ay olan, bugüne kadar gelen ve eğitim çalışanlarını KANSER eden belirsizliklere bir yenisi daha ekliyoruz.

EŞ DURUMU, ENGELLİ ve SAĞLIK Mazereti olanların yasal hakkını kullanmak isteyen eğitim çalışanlarına bir cevap verilmelidir. Olumlu veya olumsuz!!! Öyle sorunu görmemekle, ötelemekle, talimat bekliyoruz demekle, olmuyor bu işler. Bürokratlar talimat bekliyormuş. Bürokrat sorunu ve durumu analiz edip çözüm üretmek için vardır. Suya sabuna dokunmayan ve Talimat bekleyen bürokratlığı bizim kabukçu salim efendi bile yapar.

 

Kimsenin içine sinmediği, her aşaması ayrı ekstrem olaylar dolu ve her aşamasında mağdur edilen eğitim çalışanı için vicdan ve merhamet istiyoruz. Yeter artık!

 

Biz diyoruz ki, Engelli, Sağlık ve Eş Durumu olan ve dilekçesini gönderen eğitim çalışanlarının MAZERET atamalarını yapın. Yolluk ve yevmiye vererek Devleti Milyonlarca zarara uğratmayın. Belirsizliği de ortadan kaldırın.

 

Eğitim çalışanları BEKLETİLMEKTEN ve BELİRSİZLİKTEN bıktı!

Ya o koltukları bırakın, ya da işinizin gereğini yapın!

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

+