“YOKSUL OLMAMIZ İÇİN 3.263 LİRAYA İHTİYACIMIZ VAR!”

“YOKSUL OLMAMIZ İÇİN 3.263 LİRAYA İHTİYACIMIZ VAR!”

 

12 yıldır yetkili olan Memur-Sen’in açıkladığı Yoksulluk Sınırı 8,263 Lira, Ortağı Kamu-Sen’in açıkladığı Yoksulluk Sınırı ise 9,095 Lira…

Yetkili sendikaya göre; Kamu Çalışanları olarak yoksul Olmamız için 3,263 liraya ihtiyacımız var! Ortağına göre ise 4,095 liraya ihtiyacımız var!

 

Yoksul olmanın bile lüks hale getirildiği düzenin baş mihmandarı 12 yıldır yetki verdiğimiz sendika ve konfederasyonlardır. Yani ideolojik bağımlı siyasi sendikaların iktidarla iş birliği içinde olmasıdır.

 

Son 10 yıldır vurguladığımız gibi “Asgari Ücret=Memur Ücreti” planının, projesinin yürütülmesinden sorumlu olan ve ana aktör olan bu ideolojik siyasi sendikaların kamu çalışanlarını getirdiği vahim tablo ortadadır.

 

6.dönem toplu sözleşme masasından Sıfır Zam, Sıfır Seyyanen Zam, Sıfır Refah Payı, Sıfır Kazanım ve Sıfır Başarı çıkmasının nedeni de bu planın (Memur Ücreti = Asgari Ücret) uygulanmasına yöneliktir. Her şey plana uygun devam ediyor.

 

Bu planın 3 ana saç ayağı vardır. Biri Hükümet, Biri Yetkili Sendika ve Biri de Kamu Çalışanlarıdır. Kamu çalışanları bu oynanan oyundan çıkması durumunda (ideolojik Siyasi Sendikalara Hayır!) tüm plan ve oyun çökecektir.

 

DERS, BİZ ÖĞRENENE KADAR DEVAM EDER!

+