Unvan değişikliği sınavında özür durumu atamaları değerlendirilmeli ve boş kalan kadrolara ek atama yapılmalıdır.

Unvan değişikliği sınavında özür durumu atamaları değerlendirilmeli ve boş kalan kadrolara ek atama yapılmalıdır.

    Bakanlığımız tarafından 2-3 Mart 2021 tarihinde yapılan Unvan Değişikliği sınavı tercih sonuçları 16 Kasım 2021 tarihinde açıklanmış ve tercih sonuçları yayımlanmıştır.
    
Bilindiği üzere, TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Unvan Değişikliği Sınavı sürecini yakından takip eden ve çözüm üreten tek sendikadır. Yaklaşık olarak 1 yıldır devam eden sürecin sonunda sınavı kazanan adayların emek ve alın terlerinin yerini bulması ve unvan değişikliği sınavının amacına ulaşması sendikamızın ve eğitim çalışanlarının talebidir.

Bu sebeple, 
1-    Unvan Değişikliği sınavını kazanan ve 1 yıl gibi uzun bir sürecin sonunda verilen emeklerin heba olmaması için; ilan edilen boş kadroların tamamının dolması ve sınavı kazanan tüm adayların atanması için EK ATAMA yapılması,
2-     Ataması yapılan ve “engelli”, “sağlık” ve “eş durumu” özrü olan ve dilekçe veren eğitim çalışanlarının (Ayrılma-Başlama Yapılmadan) ikametgah adreslerinde göreve başlamasının sağlanması ve Devletin yolluk-yevmiye vererek zarara uğratılmasının önüne geçilmesi, TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak teklifimizdir.

Tekliflerimizi içeren resmi yazımız Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

picture

+