“Hukuk Profesörü Prof.Dr. Kadir ARICI : %1 Sendikal Barajı Hukuka Aykırıdır! İptali Gerekir.”

“Hukuk Profesörü Prof.Dr. Kadir ARICI : %1 Sendikal Barajı Hukuka Aykırıdır! İptali Gerekir.”

İlksan Davasının İptaliyle ilgili uzman görüşü veren ve iptalini sağlayan Hukuk Profesörü Kadir ARICI, Talebimiz üzerine Sendikamızca Danıştay’da açılan “Hizmet Kolunda %1 Sendika Barajı” Yürütmesinin Durdurulması ve İptali ile ilgili davamıza uzman görüşü vermiştir.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesörü Kadir ARICI (10 Sayfalık) Uzman Görüşünün sonuç bölümü aşağıdadır.

“Dava Konusu Toplu Sözleşme Maddesinin Anayasaya, Kanunla Onaylanmış Milletlerarası Sözleşmelere ve 4688 Sayılı Kanun’a Aykırı Olduğu Sonuç ve Kanaatine Varılmıştır.”

6.Dönem Toplu Sözleşme Çerçevesinin içinde olan Kamu Çalışanlarının “Mali”, “Özlük” ve “Ekonomik” sorunlardan hiçbirini çözmeyen ve “Sıfır Zam”, “Sıfır Seyyanen Zam”, “Sıfır Refah Payı”, “Sıfır Kazanım” ve “Sıfır Başarı” ile tamamlayan Yetkili Sendika ve Ortağının Toplu Sözleşme Kapsamında olmayan Kanun Değiştirme Hamlesi ve “Canbaza Bak!” kurnazlığı boşa çıkmıştır.

NOT: Prof.Dr. Kadir ARICI’nın Uzman Görüşü Sendikamızca Danıştay’da Açılan Davaya Ek Olarak Sunulmuş Ve Kabul Edilmiştir.

picture picture picture picture picture picture
picture picture picture picture

+