DEMİREL : TEÇ-SEN ÜYELERİ VE DİĞER SENDİKA ÜYELERİ DE TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ ALACAKTIR!

DEMİREL: "4688 SAYILI KANUNA GÖRE TEÇ-SEN ÜYELERİ VE DİĞER SENDİKALARA ÜYE OLAN TÜM KAMU ÇALIŞANLARI DA AYLIK 88 LİRA ONLARIN TABİRİ İLE 400 LİRA TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİNİ ALACAKTIR."

Gelelim %1 baraj oyununa. Değerli kamu çalışanları Türkiye bir hukuk devletidir. Kabile devleti değildir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki toplu sözleşme hükümleri kanunları değiştiremez, kısıtlayamaz, daraltamaz. ne demek bu. Toplu sözleşmeyle kanun değiştirilemez. Kanunları değiştirme ve kanun koyma yetkisi Türkiye büyük millet meclisindedir.

Kanuna açıkça aykırı olan ve kendi sınırlarının dışına çıkan toplu sözleşme hükümleri ise yok hükmündedir.

4688 sayılı Kanunda Toplu Sözleşme İkramiyesi için; Sendika Üyesi olan ve Sendika Üyesi Olmayan Şeklinde ayrım vardır ve toplu sözleşme ikramiyesinden sadece sendika üyesi olanlar yararlanır. Kanunda sendika üyesi olanlar arasında bir fark yoktur. Yani kanun diyorki toplu sözleşme ikramiyesinden sadece sendika üyeleri faydalanır hükmü vardır. Halen yürürlükte olan 4688 sayılı kanuna göre Teç-Sen üyeleri ve diğer sendikalara üye olan tüm kamu çalışanları da aylık 88 lira onların tabiri ile 400 lira toplu sözleşme ikramiyesini alacaktır. Kanunun emri bu şekildedir.

Sıfır zam, sıfır seyyanen zam, sıfır refah payı, sıfır başarı ve sıfır kazanımlar ile 12 yıldır kamu çalışanlarını esaret altına alan ideolojik siyasi sendikacılığın sonu yakındır. Geleceğin sendikaları olarak hak adalet yolculuğumuza üyelerimizden aldığımız güçle dün olduğu gibi bugün ve yarında devam edeceğiz.

Herşeyi kabul edebiliriz. Vazgeçmeyi asla…

Ders biz öğrenene kadar devam edecek!

 

 

15 KASIM 2021 ÜMİT DEMİREL TEÇ-SEN GENEL BAŞKANI BASIN AÇIKLAMASI

+