“MEB Görevde Yükselme Sınav Tarihlerini Açıklamalı ve Belirsizlik İşkencesine Son Vermelidir.”

“MEB Görevde Yükselme Sınav Tarihlerini Açıklamalı ve Belirsizlik İşkencesine Son Vermelidir.”

 

Milli Eğitim Bakanlığı kendi personelleri için en son 2007 yılında yaptığı “Saymanlık” sınavını, en son 2018 yılında yaptığı “Memurluk”, “Şeflik” sınavını ve 2018 yılında yaptığı “Şube Müdürlüğü” sınavlarının tarihlerini belirleyip kamuoyuyla paylaşmalıdır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı eski usul kara düzenden, bürokrasisinin diretmesinden ve engellemesinden kurtulmalıdır. Her zaman söylediğimiz “BELİRSİZLİK HASTALIĞINDAN” sıyrılmalıdır. Yaptığı her işi lütuf gibi sunan bürokratlar yerine sadece işini düşünen ve proje üreten, sorunları görüp çözüm üreten bürokratları atamalıdır.

 

Sorun nedir? Plansızlık ve Belirsizlik!

 

Eğitim çalışanları Memurluk sınavı ne zaman? Şeflik Sınavı Ne zaman? Saymanlık Sınavı Ne Zaman? Şube Müdürlüğü Sınavı Ne Zaman? Bu sorularının yanıtlarını almak için yıllarca eğitim çalışanlarının bekletilmesi ve belirsizlik girdabına bırakılması sorunun ana kaynağıdır.

 

MEB’in kendi personelleri için kariyer ve liyakat ekseninde planlı ve programlı bir şekilde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının tarihlerini belirleyip kamuoyuyla paylaşmalıdır. Belirsiz olan tüm sınav tarihleri netleşmelidir.

 

Bu nedenle; Milli Eğitim Bakanlığınca tüm sınavların tarihlerinin planlanması ve kamuoyuyla paylaşılması için Milli Eğitim Bakanlığına Resmi Başvuru Yaptık.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+