“Ekim-Kasım-Aralık Aylarında Maaşlardan Ortalama Toplam 672-831 Lira Oranında Kesinti Yapılacaktır!”

“Ekim-Kasım-Aralık Aylarında Maaşlardan Ortalama Toplam 672-831 Lira Oranında Kesinti Yapılacaktır!”

Yetkili Sendika ve ortağının 6.Dönem Toplu Sözleşme Masasında Ortaklaştıkları ve imzaladıkları anlaşma gereği Ocak 2022 ayında devlet memurlarına mini %5 zam yapılacaktır.

%5 zammı başarı gören ağalara sormak lazım. Ekim-Kasım ve Aralık aylarında kamu çalışanlarından toplamda ortalama 672-831 lira arasında kesinti yapılacaktır. Gelir Vergisi Kesintisine son verilmediği için Ekim-Kasım ve Aralık ayında kamu çalışanlarının cebinden toplam ortalama 672-831 lira çıkacaktır.

Daha Ocak 2022 zammını almadan, cebe girmeden kamu çalışanlarının %5’lik zammı buharlaştı gitti. Temmuz-Ağustos-Eylül Enflasyonu ile de %4,23 buharlaştı gitti.

(Ekim-Kasım-aralık 2021 çıkacak enflasyon ile 3 ayda elektrik, doğalgaz, akaryakıta, iğneden ipliğe gelen fahiş zamları hiç hesaba katmadık)

Bu mu başarı!!! Bu mu Yetkiyi kullanmak! Bu mu etkili olmak! Kamu çalışanları bugün aldıkları maaşın tam 2 katını alması gerekirken yetkili sendika eliyle geldiği durum ortadır. Kira, doğalgaz, elektrik, internet, gıda, eğitim ve yol masrafları aldı başını gitti.

Yetkili sendika ve küçük ortağının sıfır zam, sıfır seyyanen zam, sıfır refah payı, sıfır kazanım ve sıfır başarı ile tamamladığı 6.dönem toplu iş sözleşmesinin tüm hükümleri kamu çalışanlarının lehine değil aksine aleyhine sonuçlanmış olup tek bir kişinin milletvekilli olması üzerine kurgulanmıştır.

Milyonlarca kamu çalışanı ve emeklisi bu tek kişinin kişisel ikbali uğrana aylık 88 liraya satılmıştır.

DERS, BİZ ÖĞRENENE KADAR DEVAM EDER!

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI – 26/10/2021

+