“Memnun Değilsen, Neden Alanda ve Eylemde Değilsin! Memnunsan Neden “Masadan Kalktık!” Diyorsun!

“Memnun Değilsen, Neden Alanda ve Eylemde Değilsin! Memnunsan Neden “Masadan Kalktık!” Diyorsun!

20/10/2021

Yetkili Sendikanın ve Ortağının Ortak Taleple gittiği ve Sıfır Zam, Sıfır Seyyanen Zam, Sıfır Refah Payı ve Sıfır Kazanım ile kamu sendikacılığının en kara ve en şaibeli 6.Dönem Toplu İş Sözleşmesinden Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ her platformda memnun olmadığı ve 6.dönem toplu sözleşme masasından çıkan sonucu kabul etmediğini ifade ediyor.

Neden? Çünkü kamu çalışanlarının hiçbiri 6. Dönem toplu iş sözleşmesinden ve kamu çalışanlarının aylık 88 liracık için satılmış olmasından memnun değil!

Başlangıçta bir sarı sendika ile ortaklaşıp aynı talepler etrafında birlikte hareket etme kararı alıp sonrasında taleplerinin hiçbirinin kabul görmediği bir toplu iş sözleşmesinden “Masadan Kalktık!” diyerek sorumluluktan kurtulamazsınız.

Öncelikle talepleriniz masada yerini bulmadıysa, kamu çalışanlarına 12 yıldır olduğu gibi yine sıfır zam verildiyse, Seyyanen zam ve refah payının adı bile geçmediyse, 3600 ek göstergenin kamu çalışanlarının tümüne verilmesi talebi başka baharlara bırakıldıysa, 4Bli kamu çalışanları 4A kadrosuna geçmediyse, EYT sorunu devam ediyorsa, YHS sınıfı hala kaldırılmadıysa, Bayram ikramiyesi, Ek Ödeme, Özel Hizmet Tazminatları, Doğum, Giyim, Yemek, Ölüm, Evlilik, Kreş Yardımları günün koşullarına göre belirlenmediyse gerçek sendikacıların yapacağı ilk iş tepkisini ortaya koymak ve alanları, sahaları, meydanları davulla zurnayla, gerekirse grev ile, sonuç odaklı eylemsel süreklilik ile kamu çalışanlarının sorunlarının çözümüne katkı sunmanız gerekirdi… Bunların hiçbirini yapmadan, alanlara inmeden, eylemsel hale gelmeden “Ben Masadan Kalktım!” oynamıyorum demek olmaz.

Ha masadan kamu çalışanı için hiçbir şey alınmasa da, kanunsuz ve hukuksuz olan %1 barajı, sendikal cinayetler ile rantınız yükseleceğini, sendikal tekelleşmeden yararlanacağınızı düşünerek sessizseniz ve “Mini Mini” cılız açıklamalarla 6. Dönem toplu SATIŞIN sorumluluğundan kaçabileceğinizi sanıyorsanız. ÇOK YANILIYORSUNUZ!

Kamu çalışanının açlığa, yoksulluğa, umutsuzluğa, rüşvetlerle rehin alınmasına, geleceğinin karartılmasına en başta siz karşı çıkmalısınız.

DÜRÜSTSENİZ VE TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAN MEMNUN DEĞİLSENİZ NEDEN ALANDA VE EYLEMDE DEĞİLSİNİZ!

MEMNUNSANIZ NEDEN “MASADAN KALKTIK!” DİYORSUNUZ.

Siyaseti bırakıp asıl işinize, kamu çalışanlarının gerçek sorunlarına ve özünüze dönmeniz doğru karar olacaktır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+