Yetkili Sendika ve Küçük Ortağına Soruyoruz. Sahi Siz Ne İşe Yararsınız?

YOUTUBER/FENOMEN/İÇERİK YÖNETİCİLERİNE BÜYÜK KIYAK!

GELİR VERGİSİ %15'E SABİTLENDİ!

Sosyal medya hesapları üzerinden kazanç sağlayanlara ilişkin yeni vergi uygulamalarını da içerisinde bulunduran 64 maddelik yasa teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edildi. Kabul edilen teklife göre, sosyal medya hesaplarında içerik üretip uygulama geliştiriciliği ile kazanç sağlayanlar için gelir vergisi adı altında yeni bir sistem getiriliyor.

Video platform sitesi YouTube başta olmak üzere tüm sosyal medya hesapları üzerinden gelir elde eden fenomenler için vergi dönemi başlatılıyor. gelir vergisi adı altında başlatılacak olan yeni sistemde, gelirleri 650 bin lirayı aşanlar bundan sonra beyanname verecekler ve aldıkları kazançların yüzde 15'ini vergi olarak geri ödeyecekler. Gelirleri belirlenen tutarın altında olanların ise beyanname, defter tutma veya bildirimde bulunma gibi bir yükümlülükleri olmayacak.

Youtuber/Fenomen/İçerik Yöneticileri gelirlerinin 650Binlirası için %15cik gelir vergisi öderken neden kamu çalışanları %40 ödüyor?

Yetkili sendika ve küçük ortağına soruyoruz. 6.dönem toplu iş sözleşmesinde talep ettiğiniz "Kamu Çalışanlarının Gelir Vergisinin %15'e sabitlenmesi" olayı ne oldu! 600 Lira seyyanen zamma ne oldu? %6 Refah Payına Ne oldu! %38 zam ne oldu!

HEPSİ YALAN OLDU!

SAHİ SİZ NE İŞE YARARSINIZ?

+