ŞEFLİK SINAVI İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

ŞEFLİK SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI.

Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararıyla 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilen ve yargı kararıyla iptal edilen yaklaşık 4500 şef kadrosu için sınav tarihinin belirlenmesi için milli eğitim bakanlığında bir dizi görüşmeler sendikamız tarafından yapılmıştı.

Yapılan görüşmeler akabinde sonuç alınan bilgiler (sınav tarihi gibi) sendikamızın resmi web sitesinde yayınlanmıştı. Ancak, bu güne kadar eğitim çalışanları için herhangi bir faaliyeti ve projesi olmayan sendikaların Milli eğitim bakanlığından aldıkları yazıları manşetlerine taşıyıp şeflik sınavının 2008 yılı içerisinde yapılmayacağını duyurarak, sendikamızın yalan haber yaptığı ile ilgili çeşitli spekülasyonlara neden olmuşlardır. Oysaki biz yaptığımız tüm görüşmelerin detaylarını görüntüleyip, görüşme tutanaklarını değişiklik yapmadan aynen yayınlamaktan çekinmedik. Sendikamızca yayınlanan haberin içeriğine dahi bakmadan sendikamızı yanlış haber yapmakla suçlayanlara, Milli Eğitim Bakanlığı sınavın 2008 yılı içinde yapılacağını açıklayarak tokat gibi cevap vermiştir.

Sendikamız ve eğitim çalışanlarının gündemini yaklaşık 2 yıldır meşgul eden şef kadro sorununda nihayet sona yaklaşılıyor. Özellikle 2008 yılı içinde görevde yükselme sınav tarihlerinin açıklanması için yaptığımız dilekçe eylemlerinin başarılı olması, sendikamız genel merkez yönetim kurulunca yapılan üst düzey görüşmelerden tatmin edici sonuçlar alınması eğitim çalışanlarının doğru karar verdiğinin ve mücadele azminin bir göstergesidir.

BU BİR TEÇ-SEN BAŞARISIDIR.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısıyla yaptığımız görüşmelerin akabinde Şef kadroları için sınav takvimini açıklamıştık. Sınav takviminin sendikamızca açıklanması bazı çevreleri açık bir şekilde rahatsız etmiş olmalı ki, sendikamız hakkında bazı yayın kuruluşlarında linç yazıları yazılmaya başlanmıştı. Gülüp geçtiğimiz bu yazılara takılıp kalmadan, şeflik sınavının yapılması ile ilgili çalışmalarımızı devam ettirdik. Sonuç Ortadadır. Bu Bir Teç-Sen Başarısıdır.

Milli Eğitim Bakanlığının 03/09/2008 tarihli ve 74333 sayılı yazısıyla 2008 yılı içinde şeflik sınavının yapılacağı netleşmiştir.

* 12/09/2008 - 24/09/2008 tarihleri arasında şartları tutan eğitim çalışanlarının başvurularını elektronik ortamda yapılacak.

* Merkez Teşkilatı için 162, Taşra teşkilatı için 4460 boş kadro için sınav yapılacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ İLGİLİ YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

+