“UDS SÖZLÜ SINAVINDA MEB TARAFINDAN BARAJ ALTI BIRAKILAN ÜYELERİMİZ ADINA DAVALARI AÇMAYA BAŞLADIK!”

“UDS SÖZLÜ SINAVINDA MEB TARAFINDAN BARAJ ALTI BIRAKILAN ÜYELERİMİZ ADINA DAVALARI AÇMAYA BAŞLADIK!”

 

Milli Eğitim Bakanlığınca 12 yılda 1 kez yapılan UDS sözlü sınavında bizzat MEB tarafından baraj altı bırakılıp tercih hakkı ellerinden alınan üyelerimiz adına hukuksal mücadelemiz başlamıştır.

 

Bilindiği üzere, MEB Unvan Değişikliği Yazılı sınavından 60-69,99 arası puan alıp BAŞARILI olan eğitim çalışanlarını SÖZLÜ SINAV’da baraj altı bırakarak tercih hakkını engellemiştir.

 

MEB bürokratları talimatın bizzat BAKAN talimatı olarak kendini savunmaya kalksa da bunun doğru olmadığını çok iyi biliyoruz. Çünkü bürokratlar yazılı sınav başarı puanının 60, Sözlü sınav başarı puanının 70 olduğunu ve sözlü sınavda 70 puan alamayan adayın tercih yapamayacağını Bakan’a anlatmamıştır. İçerik olarak “EŞİTLİK” ilkesi gereği her adaya yazılı sınavda hangi puanı almışsa sözlü sınavda da aynı puanı verilmesi için “sözlü sınav komisyonuna” talimat verilmiştir. Bu durum zaten baştan sona suçtur.  Eşitlik ilkesinin altına sığınarak “ADALET” gasp edilmiştir.

 

Sözlü sınavda baraj altı bırakılan ve tercih hakkı engellenen üyelerimiz adına dava dosyası oluşturulmuş olup Hukuk Büromuza başvuru yapan üyelerimiz adına davalar açılmaya başlanmıştır.

 

NOT: Sözlü sınav mağduru olan üyelerimizin TEÇ-SEN HUKUK BÜROMUZA Başvuru yapması gerekmektedir.

+