“MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’İ Makamında Ziyaret Ettik!”

 “MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’İ Makamında Ziyaret Ettik!”

 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak göreve başlayan Fehmi Rasim ÇELİK’i makamında ziyaret ettik.

 

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER, göreve yeni başlayan MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’İ makamında ziyaret ederek eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştü.

 

Ziyaret konularının arasında olan;

Unvan Değişikliği yazılı sınavında 60-69,99 arasında puan alan ve sözlü sınavda MEB tarafından bizzat tercih hakkı ellerinden alınan eğitim çalışanlarının mağduriyetini ve bu mağduriyetin giderilmesini talep ettik. Ayrıca fiilen görev yapan eğitim çalışanları için sözlü sınav uygulamasının kaldırılmasını talep ettik.

 

Eğitimini tamamlayan ve kariyer yapmak için bekleyen eğitim çalışanları için Memurluk, Şeflik, Saymanlık ve Şube Müdürlüğü sınavlarının yapılması ve 2021 yılı içinde Milli Eğitim Bakanlığınca ilan ve sınav takviminin yayınlamasını talep ettik!

 

İl içi ve İl dışı yer değişikliğinde var olan sorunları ve çözüm önerilerimizi ilettik. İl içi ve il dışı yer değişikliği talebinde bulunan eğitim çalışanlarının mevcut çalıştığı okul/kurumunda ikinci bir tercih alınarak ilan edilmesini talep ettik.

 

MEB Genel Müdürü F.Rasim ÇELİK;

 

Unvan Değişikliği Sözlü sınav işlemlerinin kendisinden önce tamamlandığını, sözlü sınav sürecinin itiraz süresi bitiminde tercih işlemlerine başlanacağını ve sözlü sınav ile ilgili yeni bir işlem yapılamacağını, ancak fiilen görev yapanlar için sözlü sınavın kaldırılması için çalışma yapacağını ifade etti.

 

Memurluk, Şeflik, Saymanlık ve Şube Müdürü sınavlarının yapılması ile ilgili teklifimizin haklı olduğunu ve sınavların açılması ile ilgili çalışmalara başlanması için talimat vereceği,

 

MEB GİH-THS-SHS-YHS personellerinin İl içi ve İl Dışı yer değişikliğinde güncellenme ve iyileştirme yapılması konusunda çalışma raporları hazırlanması ve mutabık kalınacak noktalarda iyileştirmelerin 2022 il içi ve il dışı yer değişikliğinde uygulanmasını önemsediğini ifade etti.

 

MEB Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK’e, heyetimize göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

+