T.C ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ “MERDİVAN ALTI SENDİKALARI” AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUZ!”

T.C ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ “MERDİVAN ALTI SENDİKALARI” AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUZ!”

 

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve işveren heyetinin başkanı… 6.Dönem toplu iş sözleşmesi sonuç görüşmelerinde, tüm kamu çalışanlarının gözü kulağı kendisinde iken, 2022 ve 2023 yılları için anlaşmaya varıldığı söylenen toplu sözleşme hükümlerini açıklamasını milyonlar bekliyorken…

 

Bayram İkramiyesi, Seyyanen Zam, Enflasyon Üzerinde Artış, 4B’li Kamu Çalışanlarının Kadroya Geçmesi, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması, 3600 Ek Gösterge, Ek Ödeme ve Özel Hizmet Tazminatlarında Artış v.b. birçok sorunun çözüm adresi olan 6.Dönem Toplu İş Sözleşmesinden bir sonuç beklerken…

 

Memur-Sen ağzı olan ve Memur-Senin kendisi dışında kalan tüm sendikalara ithafen söylediği “Merdiven Altı Sendikalar” ifadesini bakanımızın kullanmasını şiddetle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Bakanının düşüncelerini ifade ederken daha dikkatli olmasını isteriz.

 

Nedir Merdiven Altı? Legal olmayan, “İLLEGAL” olan demektir. Yani yasal olmayan sendikalar var demek ki Türkiye’mizde…  Oysa ki Türkiye genelinde kurulan tüm sendikaların dosya numaraları, yönetici kimlikleri, tüzük uygunluğu, kısacası sendikaların tüm iş ve işlemleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Hepsi YASALDIR.

 

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’in canlı yayında açıkladığı “Merdiven Altı Sendikaların” isimlerini, nerede faaliyet gösterdiğini, bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının “Merdiven Altı Sendikalar” ile ilgili ne gibi işlemler yapıldığı konusunda kamuoyunu ve kamu çalışanlarını aydınlatmalıdır.

 

TEÇ-SEN olarak; Sayın Bakanı “Merdiven Altı” Sendikaları Açıklamaya davet ediyoruz!

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

+