TEÇ-SEN : “UYARIYORUZ! GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİNİZ!

TEÇ-SEN : “UYARIYORUZ! GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİNİZ! UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YAZILI SINAVINDA 60-69,99 PUAN ALAN ADAYLARI MEB SÖZLÜ SINAVDA BIRAKACAK MI?”

 

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı kendi öz evlatları olan eğitim çalışanlarının kariyerlerine imkan tanıyan Unvan Değişikliği yazılı Sınavını (12 yılda 1 kez yapmıştır.) 03-04 Mart 2021 tarihleri arasında yapmış ve yazılı sınavdan başarılı olan (60 ve üzeri puan alan) eğitim çalışanları için 27-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında sözlü sınav yapmıştır.

 

Ancak, Milli Eğitim Bakanlığının bürokratlarının da çok iyi bildiği gibi yazılı sınav başarı puanı 60 ve sözlü sınav başarı puanı 70’dir. Yani, yazılı sınavda 60-69,99 puan alan tüm adaylara yazılı sınav puanı verildiği takdirde (Bakanlık Kararı Bu Şekildedir.) 12 yılda 1 defa yapabildiğiniz unvan değişikliği yazılı sınavını kazanmış eğitim çalışanlarını sözlü sınavda bizzat Milli Eğitim Bakanlığınca başarısız sayıp tercih yapma hakkını gasp etmiş olacaksınız.

 

Bu konuda Teç-Sen olarak; Onlarca Genel Müdür toplantısı yaptık ve en son Milli Eğitim Bakanımız ve Bakan Yardımcılarımızın tümüne bizzat Mektup göndererek yaklaşan tehlikeyi ve sınavın iptaline gidecek bir hukuki dayanağın oluşacağı ifade ettik.

 

Unvan Değişikliği Sözlü sına sonuçlarının açıklamasına daha süre var iken, suya sabuna dokunmayan bürokratlarla bu işin zor olduğunu bilsek de yine ve yeniden UYARIYORUZ!

 

Geç Kalmış Değilsiniz!

 

Tüm adaylara 100 Puan verilmesi yönündeki teklifimizi veya 60-69,99 aralığında olan adaylara 70, 70 ve üzeri puan alan adaylara ise aldığı puanın aynısı vererek tercih hakkı tanınması şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+