DEMİREL : “KAMU ÇALIŞANI AYLIK 88 LİRAYA YETKİ VERDİĞİ SENDİKA ELİYLE SATILMIŞTIR!”

DEMİREL : “KAMU ÇALIŞANI AYLIK 88 LİRAYA YETKİ VERDİĞİ SENDİKA ELİYLE SATILMIŞTIR!”

 

Bir Toplu sözleşme masalının daha sonuna geldik. Yaklaşık 3 aydır şişirilen ve sanki farklı olacakmış izlenimi veren, bu sefer biriken sorunların çözüleceğine olan inancı artıran YETKİLİ SENDİKA ve ORTAĞININ BALONU Söndü.

 

12 yıldır aynı oyun ve senaryonun bir yenisini daha izledik. Oyunu, senaryoyu, oyuncuları çok iyi bildiğimiz için 23 Haziran 2021 ve 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Türkiye Genelinde uyarı eylemleri yaptık. Ayrıca Enflasyon Oranında verilmesinin kazanılmış bir hak sayılmayacağı ve formülasyonun “Enflasyon+Zam” şeklinde olmasının refahın talebi olacağını ve 12 yıldır kamu çalışanlarına sıfır zam verildiği ispat ederek söyledik.

 

Toplu sözleşme masasının kaybedeni kamu çalışanı olmaması için tüm gücümüzle sahalarda olurken, yetki verdiğimiz sendika ve konfederasyon toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarının geleceğini, rızkını ve umudunu aylık 88 liraya satmıştır.

 

Şimdi kendi başarısızlıkları ve beceriksizliklerini örtmek için örgütlenme oranı %1 in altında kalan sendikaların sendika tazminatından yararlanmayacağı gibi akla mantığa ve kanuna aykırı bir düzenleme yapılmasını istiyor olsa da o iş o kadar kolay değil! Yapılması da mümkün değildir. (TEÇ-SEN olarak bizim örgütlenme oranımız %85’dir.) Bu sadece beceriksiz yetkili sendikanın ve ortağının paçayı kurtarma girişimidir.

 

Sendikal örgütlenmenin önüne her daim, her zaman, her dönem, geçmişten bugüne sürekli bir engel koyma girişimi yapılmıştır ama hiçbir zaman başarılı olamamıştır.

Yetkili  Sendika ve Ortağı Ne İSTEDİ!

 

“Seyyanen 600 Lira İstediler!” Zırnık Alamadılar!

“Yüzdelik Zam İstediler!” Enflasyon Oranı Dışında Sıfır Zam Aldılar.

“Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kaldırılsın!” Dediler. Beceremediler.

“4B’li Kamu Çalışanı 4A Kadrosuna Geçecek” Dediler!

“Refah Payı” Alacağız Dediler! Sefalete Razı Oldular!

“Bayram İkramiye Alacağız!” Dediler! Çocuklarımıza Bayram Harçlığı Bile Alamadılar!

“3600 Ek Gösterge Alacağız!” Dediler. Fos Çıktı!

“Ek Ödeme ve Özel Hizmet Tazminatlarını Artıracağız!” Dediler de Dediler…

SONUÇ KOCAMAN BİR HİÇ OLMASINA RAĞMEN SÖZLEŞMEYİ İMZALADILAR.

 

NE İÇİN BİLİYOR MUSUNUZ?

AYLIK 88 LİRA SENDİKA TAZMİNATI İÇİN!

 

KAMU ÇALIŞANLARI AYLIK 88 LİRA SENDİKA TAZMİNATINA RESMEN, BİLEREK VE KAMU ÇALIŞANLARINDAN ALDIKLARI YETKİYLE SATILMIŞTIR.!

 

“DERS, BİZ ÖĞRENENE KADAR DEVAM EDECEKTİR!”

+